Wsyp do miski, zalej wodą i zanurz stopy. Po 20 minutach będą miękkie jak u niemowlaka

Wraz z nadejściem cieplejszych dni coraz chętniej zaczynamy sięgać po odkryte obuwie. Z tego powodu przypominamy sobie także o stopach, które po zimie często są przesuszone i zaniedbane. Jak szybko przywrócić im miękkość i gładkość?

Przesuszona i zaniedbana skóra na piętach to nie tylko problem estetyczny, ponieważ brak odpowiedniej pielęgnacji może być powodem późniejszych, bolesnych i piekących pęknięć. Pamiętaj, że to właśnie stopy każdego dnia noszą cały twój ciężar, dlatego należy o nie dbać nie tylko wraz z nadejściem wiosny oraz lata, ale przez cały rok. Uchroni cię to przed przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi, oraz sprawi, że będą zawsze miękkie i gładkie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Najważniejsza kwestia w pielęgnacji skóry stóp. Kup wygodne buty

Przemyślaną i odpowiednią pielęgnację stóp zacznij od zakupu wygodnego i porządnego obuwia, które nie będzie cię gniotło czy uwierało. Źle dobrane buty nie tylko powodują ból i otarcia, ale także potęgują problem z suchością i pękaniem. Dlatego właśnie to najważniejszy punkt, bez którego żadne zabiegi, czy kosmetyki nie będą miały znaczenia. Pamiętaj także, że jeśli mimo odpowiedniej pielęgnacji i dobrego obuwia problem nadal występuje, warto skonsultować się z lekarzem.

Domowa kąpiel dla miękkich i gładkich pięt. Potrzebujesz tylko wody i płatków owsianych

Płatki owsiane to niedrogi produkt, który kupisz niemal w każdym sklepie spożywczym. Są nie tylko zdrowe, ale możesz przyrządzić je na naprawdę wiele sposobów. Oprócz tego skrywają także inne zastosowania, gdyż z sukcesem wykorzystasz je również w pielęgnacji stóp. W jaki sposób? Wsyp do miski 2-3 szklanki płatków owsianych i zalej wrzątkiem. Poczekaj, aż staną się miękkie, a po tym czasie dolej zimnej wody, byś spokojnie mogła zanurzyć w niej stopy. Trzymaj je tak minimum 20 minut, następnie wyjmij, opłucz, osusz, a na koniec wklep ulubiony krem nawilżający. Powtarzaj nawet co 2-3 dni, aż efekt cię zadowoli.

Jak zadziała kąpiel w płatkach owsianych? Możesz użyć także mleka

Po kąpieli w płatkach owsianych skóra na stopach stanie się zauważalnie bardziej miękka, gładka i zdecydowanie łatwiej będzie przeprowadzić na niej inne zabiegi pielęgnacyjne, jak chociażby usunięcie odcisk i bolesnych zgrubień. Gdy osiągniesz satysfakcjonujące efekty, nadal powtarzaj zabieg, jednak nie częściej niż raz na tydzień. Pomoże ci to w utrzymaniu pięt w dobrej kondycji. Zamiast płatków owsianych i wody możesz używać ciepłego mleka, które zadziała w podobny sposób.

Więcej o: