Jak pozbyć się kreta? Ogrodnik zdradza najskuteczniejszą metodę! "Wyparowały z ogrodu"

Krety niszczą twoje uprawy i chcesz, by opuściły ogród? Istnieje wiele sposobów na ich odstraszenie, a jeden z ogrodników zdradził, jaka jest najskuteczniejsza metoda. Wystarczy zrobić jedną rzecz, a ucieknie w popłochu.

Jeśli chcesz się pozbyć kreta z działki, najpierw wypróbuj sprawdzone domowe sposoby, które niewiele kosztują. Zanim wydasz krocie na kosztowne odstraszacze ze sklepu, warto zastosować popularne triki ogrodników. Jeden z nich zdradził, jaki jest najskuteczniejszy sposób na pozbycie się kreta. 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wykurzyć kreta z działki? Wystarczy jeden składnik, a szybko się wyniesie

Na profilu @ogrodnikdoskonaly na TikToku jeden z ogrodników podzielił się z użytkownikami oraz użytkowniczkami aplikacji swoim sposobem na pozbycie się kreta z działki. - Metodą, która przyniosła najdłużej trwający efekt, było obsadzenie całej działki ząbkami czosnku. [...] To była najskuteczniejsza metoda - mówi na nagraniu. Ogrodnik umieszczał w ziemi ząbki czosnku co pół metra wokół działki, co skutecznie odpędziło kreta na pół roku.

W sekcji komentarzy pod nagraniem pojawiło się mnóstwo głosów od użytkowników TikToka, którzy podzielili się swoimi skutecznymi trikami na odstraszenie kreta. Jedni postanowili zastosować do tego specjalną siatkę, a inni decydowali się na wykorzystanie sierści zwierząt. Jej zapach skutecznie daje kretom do zrozumienia, że w tym ogrodzie na warto zagrzewać miejsca.

Siatka na krety w ziemi.
Ja polecam sposób moich sąsiadów z ogródków działkowych. W kopce, kretowiska wkładają sierść psa lub włosy ludzkie. Działa sezon.
Obstawiłem działkę kręcącymi się butelkami i powiem, że jest efekt super. Może w pierwszym roku jeszcze nie było widać skutków, ale dzisiaj jest super.

Zapomnij o nieskutecznych metodach. Internauta zdradza sprawdzony trik

W sekcji komentarzy pod TikTokiem ogrodnika pojawił się także inny ciekawy trik, który może zainteresować wiele osób. Jeden z internautów napisał, że w jego przypadku krety "wyparowały" z ogrodu po zastosowaniu jednego nietypowego triku. Mężczyzna zdecydował się na zasadzenie pewniej rośliny, która sprawiła, że krety straciły zainteresowanie jego działką.

W komentarzu pod filmikiem na TikToku jeden z internautów napisał, że w jego przypadku doskonale sprawdziło się wsadzenie w kopce nasion jednej z roślin. Mowa o rączniku pospolitym. Mężczyzna zaznacza, że trik ten odstraszył nie tylko krety, lecz także myszy oraz nornice, które również potrafią zniszczyć rośliny i uprawy. 

Rącznik pospolity. Wsadziłem na wiosnę jedno nasionko w jedno z kretowisk (po 17 maja) i krety, mysz, nornice... Wręcz wyparowały z ogrodu...
Więcej o: