Ksiądz upokorzył publicznie kobietę. "Proszę popatrzeć na siebie w lustrze, jak pani wygląda"

Ksiądz Michał Woźnicki nie pierwszy raz obraża jedną z parafianek, która regularnie pojawia się na nabożeństwach i spotkaniach, które organizuje dla garstki osób. Tym razem, suspendowany duchowny publicznied wyśmiał jej wygląd.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów. "Proszę skasować to nagranie"

Ksiądz Michał Woźnicki z Poznani znany jest z kontrowersyjnych, wręcz skandalicznych zachowań i nierzadko ordynarnych wypowiedzi. Przypomnijmy, że salezjanin za swoje liczne występki został wydalony z zakonu i eksmitowany z domu zakonnego. Obecnie trwa postępowanie w sprawie wydalenia go ze stanu duchownego.

Na początku lutego 2023 roku media obiegła wieść o skazaniu ks. Woźnickiego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu. Suspendowany kapłan odpowiadał przed sądem za antysemityzm i nawoływanie do nienawiści wobec narodu żydowskiego. W czasie ostatniego jednego z kazań wygrażał się nawet sędziemu. - Na niego sznur już czeka. Jest tylko kwestia, kiedy i gdzie jest to drzewo - mówił.

Mimo to, Woźnicki wciąż odprawia msze i głosi poglądy krzywdzące dla wielu grup społecznych. Dotąd "zasłynął" m.in z bójki z innym duchownym, wielokrotnie obrażał wiernych i ostro krytykował papieża. Ksiądz nadal jednak ma grono swoich "wyznawców".

Skandaliczne słowa księdza do parafianki. "Wygląda pani jak podstarzała gwiazda Hollywood"

Kapłanowi zdarza się też krytykować swoich parafian. Wielokrotnie atakowaną przez niego osobą jest pani Dorota, która pojawia się na odprawianych przez niego nabożeństwach. Wcześniej obrażał ją przy wszystkich zgromadzonych, mówiąc o niej z ambony per "wiedźma" lub "kłamczucha". Podobnie zachował się w trakcie ostatniego spotkania pod kościołem we Wrocławiu, z którego nagranie opublikowano w serwisie Youtube. Duchowny upokorzył parafiankę, zadając jej pozornie niewinne pytanie. 

- Pani ma jakieś konotacje z Hollywood? - zwrócił się do kobiety. Gdy ta cicho zaprzeczyła, odparł:

A wygląda pani jak podstarzała gwiazda Hollywood. W takich okularach nie godzi się przychodzić na modlitwę pod kościół. Nie godzi się! Nieładnie! Tyle razy zwracana uwaga (...) Proszę popatrzeć przez te okulary na siebie w lustrze, jak pani wygląda

- powiedział.

- Nie godzi się przychodzić na modlitwę pod kościół w sprawie przywrócenia mszy i być podobnym do jakiejś tam gwiazdeczki hollywoodzkiej czy z polskiego podwórka - dodał.

Pod nagraniem widnieje mnóstwo komentarzy od internautów. "Żal mi jego wyznawców" - stwierdza jeden z nich. Wiele wpisów odnosi się do wielokrotnie obrażanej przez księdza kobiety. "Miał ochotę znów kogoś poniżyć" - czytamy m.in. Niektórzy komentujący z kolei zastanawiają się dlaczego, pomimo regularnych ataków słownych ze strony Woźnickiego, kobieta wciąż stawia się na spotkaniach.

Źródło: Youtube

Więcej o: