Beyoncé kupiła najdroższy w historii dom w Kalifornii. Cena? Wybory kopertowe to przy tym pikuś

Beyoncé i Jay-Z słyną z luksusów i życia w przepychu. Muzycy postanowili podnieść poziom życia jeszcze bardziej (o ile to w ogóle możliwe) i kupić sobie nowy dom. Jego cena jest jak najbardziej adekwatna do stylu życia muzyków.

Beyoncé i Jay-Z to para, o której wprost nie przestaje być głośno. Nie ma się co dziwić, skoro swoje talenty przekuli w wielomilionowy majątek. I tenże inwestują w życie pełne luksusów. Ostatnio w zagranicznych mediach aż zawrzało, gdy okazało się, że muzycy kupili sobie nowy dom.

Zobacz wideo Rafał Maślak kupił mieszkanie

Tu jest jakby luksusowo

Dom, który sprawiła sobie para, wygląda naprawdę niesamowicie. Jest usytuowany w Malibu, nad samym brzegiem Pacyfiku. Jak czytamy w serwisie TMZ, jego powierzchnia wynosi w przybliżeniu niemal 2800 metrów kwadratowych, zaś obszar, na którym się znajduje, to nieco ponad 3 hektary.

Wcześniej dom został wybudowany przez i należał do jednego z największych kolekcjonerów sztuki, Williama Bella. Wybudowanie całości z betonu zajęło mu prawie 15 lat. Rezydencja wykończona jest w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Osobą, która pracowała nad wystrojem jest Tadao Ando. Japoński architekt znany jest z tego, że urządza również dom Kanyego Westa. Jednak ani miejsce, ani sam wygląd rezydencji nie wzbudzają tak dużego zainteresowania, jak jej cena.

Cena domu zwala z nóg

Beyoncé i Jay-Z zakupili posiadłość najdroższą w historii całego stanu Kalifornia. Tym samym zdegradowali poprzedniego rekordzistę, który za swój dom w tym regionie zapłacił 177 milionów dolarów. Para muzyków wydała aż 200 milionów dolarów, czyli... niemal trzy razy tyle, ile w 2020 roku kosztowały podatników wybory kopertowe, które się nigdy nie odbyły. Co ciekawe, nowym właścicielom posesji udało się sporo wytargować. Pierwotnie miała bowiem kosztować 295 milionów dolarów.  

Więcej o: