Nie zapomnij o jednej rzeczy, zanim wejdziesz pod prysznic. Już nigdy nie zatkasz odpływu

W odpływie pod prysznicem często gromadzą się włosy, które zatykają otwór. Jak temu zapobiec? Wystarczy, że zrobisz jedną rzecz, a na długo zapomnisz o problemie. Poznaj kompletnie darmowy trik, dzięki któremu znacznie zwiększysz drożność ujścia wody.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zatkany odpływ to problem, z którym mierzyła się zdecydowana większość z nas. Jak temu zapobiec? Zwykle w wylocie gromadzi się wiele włosów. Wystarczy pamiętać o jednej czynności, aby pozostał drożny przez długi czas.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Zapomnij o zatkanym odpływie. Zrób jedną rzecz przed wejściem pod prysznic

Jeśli chcesz zminimalizować szanse na zatkanie się odpływu, musisz pamiętać o jednej rzeczy. Najczęściej problem pojawia się u osób, które noszą długie fryzury. Aby uniknąć niepotrzebnego udrożniania rur, przed wejściem pod prysznic chwyć za szczotkę do włosów. Dokładnie preczesz pasemka, a słabsze cebulki same wypadną. W ten sposób nie trafią do opływu, co znacznie zmniejszy szanse jego zatkania. 

Możesz także spróbować przygotować domowe sitko, które zatrzyma włosy przed wpływaniem do otworu. Aby je zrobić, potrzebujesz jedynie wieczka po jogurcie. Zagnij przykrywkę w taki sposób, aby nie podmyła go płynąca woda. Dzięki temu włoski nie będą wpływać do odpływu, a zatrzymają się na aluminiowej pokrywce.

Jak odetkać zatkany odpływ? Wystarczy użyć trzech składników

Co zrobić, jeśli odpływ jest już zatkany? Jest na to kilka trików. Oczywiście, nikt z nas nie chce przepłacać za drogie środki chemiczne. Aby tego uniknąć, korzystamy ze sprawdzonych domowych sposobów. Tiktokerka itsnicolejaques sprawdziła niektóre z nich. Jak się okazało, jednym z najlepszych rozwiązań tego problemu jest połączenie trzech składników. Do otworu nalej trochę płynu do mycia naczyń i wsyp kilka łyżek sody oczyszczonej. Całość zalej octem. Odczekaj 20-30 minut, po czym spłucz całość gorącą wodą.

Kolejny sposób opiera się na użyciu popularnego napoju. Jest nim znana przez większość z nas cola. Trik jest niezwykle skuteczny, jednak kompletne odetkanie odpływu może zająć mu nawet całą noc. Wystarczy, że wlejesz około 2 litrów płynu do otworu i poczekasz na zadowalający efekt. Dzięki wysokiej zawartości kwasu fosforowego napój upora się nawet z najtrudniejszymi zatorami. 

Więcej o: