Zalej litrem wrzącej wody i spryskaj liście. Przędziorki szybko z nich pospadają

Jak pozbyć się przędziorków? To pytanie zadaje sobie wielu opiekunów roślin ozdobnych. Mało kto wie, że skuteczny oprysk można przygotować, wykorzystując produkty, które większość z nas ma już w domu. Sprawdź, jak go zrobić i jak zlokalizować przędziorki.

Przędziorki są szkodnikami, które często atakują rośliny ozdobne. Ich żerowanie sprawia, że liście zmieniają kolor i nie wyglądają już tak korzystnie, jak wcześniej. Na szczęście istnieją proste, domowe sposoby, które zwalczą szkodniki i pomogą roślinom w regeneracji. Sprawdź, jak zlokalizować przędziorka i jak przygotować odpowiedni oprysk.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Jak zlokalizować przędziorki? Ich atak jest charakterystyczny

Na TikToku @zieladka jakiś czas temu pojawił się filmik, który ma na celu pomóc zlokalizować przędziorki atakujące domowe rośliny. Zieladka powiedziała, że pierwszą oznaką są przebarwienia na liściach i małe, charakterystyczne białe kropeczki — czyli właśnie przędziorki. Szkodniki często przebywają na spodniej części liści, gdzie tworzą charakterystyczne pajęczyny. Tiktokerka poleciła, by pozbyć się szkodników, zabierając roślinę pod prysznic i spłukując je z liści strumieniem wody. Później warto zastosować środek przeciw przędziorkom, a roślinę odizolować od innych, by przędziorki nie zaatakowały również ich.

Twoje rośliny zaatakował przędziorek? Oprysk z 5 składników szybko rozwiąże problem

Jeśli borykasz się z problemem przędziorków, pomoże ci domowy oprysk. Wystarczy, że do dużego słoika wsypiesz 1 łyżeczkę zmielonego cynamonu, 1 łyżeczkę goździków i 2 łyżeczki ziół prowansalskich. Kolejnym krokiem jest zalanie przypraw 1 l wrzącej wody. Gdy napar lekko przestygnie, należy wrzucić do środka 1 łyżki zgniecionych ząbków czosnku. Po około 1 godzinie należy odcedzić płyn, przelać go do butelki ze spryskiwaczem i obficie spsikać rośliny. Zabieg należy powtarzać przez 3 dni i do 2 tygodni.

Przemyj liście rośliny wodą z mydłem lub płynem do naczyń. Szybko zapomnisz o przędziorkach

Nie każdy wie, że inny środek zwalczający inwazję przędziorków można przygotować z zaledwie trzech składników. Wystarczy w 1 litrze wody rozpuścić 4 łyżeczki szarego mydła, lub 1 łyżkę płynu do mycia naczyń. Kolejnym krokiem jest dokładne przemycie liści roślin domowych uzyskaną substancją przy zwróceniu szczególnej uwagi na dolną stronę liści. Później wystarczy przemyć roślinę pod prysznicem i powtarzać zabieg codziennie przez około 5 dni.

Więcej o: