Jak bez żenady rozkochać w sobie faceta? 12 niezawodnych sposobów

Uczesz włosy, pomaluj się delikatnie, ale widocznie, podkreśl sylwetkę, pokaż nogi, uśmiechaj się, bądź interesująca, a on zwróci na ciebie uwagę. Tak? No... Nie. To nie jest kolejny poradnik z cyklu: stań się dla niego inną osobą. No więc, co zrobić, by go rozkochać i przy tym nie zwariować?

Stosunki romantyczne to temat bliski każdemu człowiekowi. Nic więc dziwnego, że wielu naukowców stara się zrozumieć, jak one działają. Psycholodzy Stefano Tartaglia i Chiara Rollero postanowili wziąć na tapet kwestię atrakcyjności w związkach. Na podstawie ich i własnych wniosków amerykańska ekspertka od związków opracowała kilkanaście kroków, dzięki którym w dobrym stylu rozkochasz faceta, który ci się podoba.

Bądź pewna siebie

Wcale nie chodzi tu o podniesienie głowy i pewny krok. To przyjdzie z czasem samo. Poznaj moc swojej obecności, swoją wartość. Pewność siebie to bardzo atrakcyjna cecha z punktu widzenia innych osób. A ciebie ustrzeże przed pozwalaniem na okazywanie ci braku szacunku. 

Nie pozwól, by twoje życie obracało się wokół mężczyzn czy innych ludzi

Osoby otwarte na doświadczenia, a więc zajęte różnymi aktywnościami i pasjami uznaje się za bardziej atrakcyjne. Ważne, by nie zmieniało się to w momencie poznania faceta, który ci się podoba. Twoje życie osobiste nie powinno zatrzymywać się, ani - co gorsza - kończyć, gdy pojawi się w nim druga osoba.

Popracuj nad prowadzeniem konwersacji

Ludzie się łatwiej zakochują, gdy widzą, że są interesujący dla tej drugiej osoby. Warto więc prowadzić rozmowę tak, by nie była tylko o tobie. Zadawaj pytania, rozmawiaj o ciekawych rzeczach. Niech to będzie szczera, naturalna konwersacja. Jednocześnie nie przerywaj ciszy na siłę - lepiej trochę pomilczeć, niż starać się bardziej, niż umiesz.  

Bądź pozytywna

Pozytywny stosunek do życia i innych osób to według badań jedna z najbardziej atrakcyjnych cech. Jeśli potrafisz cieszyć się sobą i z rzeczy, które cię otaczają, czas spędzany we dwójkę również będzie przyjemnym doświadczeniem dla obojga z was.

Poflirtuj trochę

Flirtowanie jest atrakcyjne - bez dwóch zdań. Trochę uśmiechu, trochę chichotania, delikatny dotyk, cokolwiek, z czym czujesz się dobrze. To fajny sposób, by poprzez zabawę nawiązać relację i zbudować między wami pozytywne napięcie. Oczywiście nie rób tego na siłę - nie chodzi o to, by dopasować się do innych, a by podkręcić twoje własne cechy. 

Bądź jego "strefą bezpieczeństwa"

Faceci wolą uchodzić za twardzieli, ale - jak wszyscy - mają też bardziej wrażliwą stronę. Jeśli pozwolisz mu się wygadywać bez oceniania go, coraz bardziej będzie ci ufał. A od zaufania już krótka droga do zacieśnienia relacji.

Zostaw miejsce na ciekawość

Wzbudzanie ciekawości to kolejna bardzo atrakcyjna cecha. Zaciekawiony facet z pewnością będzie chciał cię bardziej poznać. Raczej się to nie zdarzy, jeśli będziesz wyjawiać wszystko, co ci ślina na język przyniesie. Oczywiście nie chodzi o to, by zniknąć bez słowa na kilka tygodni. Wystarczy pewne tematy pozostawić na inne okazje.

Wyglądaj i... pachnij dobrze

Nie jest nowością, że zadbany wygląd i ładny zapach są atrakcyjne. Jednak nie chodzi tu o wybadanie, co się tej drugiej osobie najbardziej podoba i zmienianiu się dla niej. Wyglądaj i pachnij dobrze według własnych kryteriów, tak, żeby podobać się sobie samej. Wtedy będziesz też bardziej pewna siebie, a wtedy... patrz punkt pierwszy.

Utrzymuj zainteresowanie również, gdy się nie widzicie

Wymiana wiadomości przez komunikatory to świetny sposób na podtrzymanie zainteresowania drugiej osoby. Zobacz, na co warto zwracać uwagę, pisząc wiadomości, by pokazać, on ci się podoba:

Bądź dobrym słuchaczem

Kobiety uchodzą za gaduły, ale faceci także mają sporo do powiedzenia. Często jednak nie czują się wysłuchani. Warto więc pokazać, że jesteś i go słyszysz. W ten sposób zauważy, że jest dla ciebie ważny. To bardzo przyciąga mężczyzn.

Zbuduj więź emocjonalną

Jeśli chcesz, by wasza relacja weszła na wyższy poziom, zadbaj o to, by być szczerą i autentyczną. Zapomnij o gierkach. Rozmawiaj, pytaj, słuchaj, flirtuj.

Nie pokazuj desperacji

Jeśli zrobisz wszystko, o czym pisałyśmy wyżej tylko po to, by przyciągnąć jego uwagę, to pokazuje desperację. Te kroki są ważne, byś czuła się dobrze z samą sobą, podkręcała własne cechy, a nie stawała się innym człowiekiem dla tej jednej osoby. Bycie najlepszą wersją siebie jest atrakcyjne, zmienianie się dla kogoś - nie.

Więcej o: