Właściciele czworonogów niejednokrotnie stają przed dylematem: jak bezpiecznie i możliwie jak najlepiej przetransportować ukochanego kota, czy psa? Z pomocą przychodzą liczne linie lotnicze. Pewien użytkownik Instagrama pokazał, jak przewożone są zwierzęta w luku bagażowym.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Na krótkim nagraniu najpierw widzimy rozrzucone po jednej stronie luku bagażowego walizki i torby, zaś po drugiej, za zamontowaną płachtą, umieszczony został transporter z niewielkim pieskiem. Pudło zostało dodatkowo przytwierdzenie do ziemi z pomocą linek. Natomiast kratkę z przodu, poza standardowym zamknięciem, zabezpieczono trytytkami. Widok luku bagażowego i umieszczonego w nim psa wywołał ogrom komentarzy. Wiele osób nie wyobraża sobie w ten sposób przewozić swojego pupila.
To jest okropne. Biedne psy, które muszą zmagać się z hałasem, zmianami temperatury, ciemnością. Każdy, kto zrobiłby coś takiego swoim zwierzętom, nie zasługuje na nie
Wydają miliony na wygodne, ciche siedzenia pierwszej klasy dla bogatych, ale nie mogą mieć jakiegoś dźwiękoszczelnego lub spokojniejszego rozwiązania dla psów
Nie ma mowy, żebym kiedykolwiek umieściła swojego zwierzaka w takich warunkach
- możemy przeczytać.
Pod nagraniem pojawiły się także nieliczne głosy, według których powyższe reakcje są nad wyraz. Jeden z użytkowników zaznacza, że zwierzęta są różne i nie zawsze reagują źle. On sam był zmuszony do przeprowadzki i postanowił przewieźć kota oraz psa w luku.
Co ludzie mają zrobić? Oddać swoje zwierzęta?
Z kolei inna osoba przyznała, że pracuje przy załadunku bagaży do samolotu, a miejsce, gdzie przechowywane są zwierzęta, jest klimatyzowane i stosunkowo bezpieczne. - Każdej nocy ładuję zwierzęta do samolotów i czasami żałuję, że nie mogę po prostu zostać tam z nimi i zamknąć drzwi, bo szczerze mówiąc, jest tam całkiem spokojnie — napisał.
W zależności od kraju i linii lotniczych wymogi dotyczące zwierząt w samolocie mogą się różnić. Przewozi się je najczęściej na pokładzie pasażerskim (np. w przypadku LOT jest to możliwe, gdy zwierzę z transporterem waży mniej niż 8 kg), luku bagażowym lub jako cargo. Jeśli jest taka możliwość, najlepiej zdecydować się na pierwszą opcję, gdyż pupil będzie przy nas przez całą podróż. Opiekun powinien mieć przy sobie aktualną książeczkę szczepień z uwzględnieniem tego przeciwko wściekliźnie, paszport oraz zaświadczenie weterynaryjne o stanie zdrowia pupila. Obowiązują także wymogi dotyczące transporterów. Zapoznaj się z nimi przed lotem, by nie czekała na ciebie niemiła niespodzianka.