Wrzuć szczotkę do włosów do zmywarki. Efekty będą widoczne już po 1 cyklu

Czyszczenie szczotki do włosów, bez względu na jej rodzaj, nie musi być skomplikowanym ani czasochłonnym procesem. Oto jak szybko i skutecznie wyczyścić szczotkę do włosów lub grzebień.

Każdy z nas używa jej codziennie, nawet kilka razy. Szczotka do włosów pomaga nie tylko łatwo rozdzielić splątane kosmyki, ale również wystylizować modne uczesania i okiełznać niesforne kosmyki. Niestety wiele osób zapomina, że te akcesoria także trzeba myć. Na szczęście zrobisz to w łatwy i szybki sposób z użyciem urządzenia, które używasz niemal codziennie.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak często myć szczotkę do włosów? Czyste akcesoria korzystnie wpływają na kondycję pasm

Oprócz wiedzy na temat pielęgnacji włosów warto pamiętać również o akcesoriach, których używamy nawet kilka razy dziennie. Chodzi o szczotki oraz grzebienie. Bardzo ważne jest regularne i dokładne ich czyszczenie. Dzięki nim usuwasz z włosów brud i zanieczyszczenia. W tym samym czasie sama szczotka również może się brudzić, wchłaniając olej, kurz i resztki produktów stylizacyjnych. Podczas codziennego szczotkowania, wszystkie te zanieczyszczenia wracają na pasma. W konsekwencji może mieć to wpływ na wygląd i kondycję włosów, a także wywołać alergie i podrażnienia. Zaleca się więc, aby szczotkę lub grzebień myć przynajmniej raz w tygodniu. Pamiętaj jednak, aby po każdym użyciu usuwać z niej resztki włosów.

Proste sposoby na czyszczenie szczotki do włosów. Zrobisz to w... zmywarce

Zmywarka do naczyń ma, znacznie szersze zastosowanie niż wskazywałaby, na to jej nazwa. Umieszczenie szczotki do włosów w zmywarce może okazać się zbawienne dla twoich włosów. Proces czyszczenia jej w zmywarce pomoże usunąć z niej resztki martwego naskórka, a także produktów do stylizacji, które z czasem gromadzą się na jej powierzchni. Zanim jednak umieścisz szczotkę wewnątrz urządzenia, pamiętaj, aby oczyścić ją, ze wszystkich starych włosów. Akcesoria najlepiej umieścić w górnej szufladzie, dzięki temu nie będą one latały i hałasowały. Metodę tę możesz również zastosować w przypadku czyszczenia pędzli do makijażu.

Więcej o: