Wymieszaj ten produkt za 4 zł z wodą i spryskaj okna. Pozbędziesz się much raz na zawsze

Wraz z nadejściem ciepłych dni w domach i mieszkaniach pojawia się coraz więcej irytujących much. Jeśli nie możesz sobie poradzić z ich wypędzeniem, to warto wypróbować jeden z domowych sposobów z wykorzystaniem popularnych produktów.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiosenne i letnie dni kojarzą się przede wszystkim z odpoczynkiem i radosnym okresem, jednak to także czas, w którym do pomieszczeń coraz chętniej wlatują komary czy muchy. Pozbycie się tych irytujących owadów często bywa niełatwe i zabiera dużo czasu. Oczywiście można zdecydować się na założenie moskitiery w oknach lub zakupienie elektrycznych czy chemicznych odstraszaczy, jednak na początek można wypróbować nieco bardziej cwaną metodę.

Zobacz wideo Roślina Pilea (pieniążek) - jak o nią dbać, by cieszyła oko?

Trik na pozbycie się much. Prosty, a efektywny

Muchy najczęściej przyciąga zapach odchodów, amoniaku, ale także resztek jedzenia, dlatego ważne, aby nie zostawiać na stole brudnych szklanek czy talerzy. Oprócz denerwującego dźwięku, jaki słyszymy podczas lotu muchy, owady te niosą ze sobą poważniejsze zagrożenia. Muchy przenoszą mnóstwo zarazków i bakterii, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ponadto bardzo często brudzą świeżo wyprane firanki czy obrusy. Tak naprawdę nie ma z nich żadnego pożytku, więc wypędzenie ich z domu jest jak najbardziej wskazane, a nawet obowiązkowe.

Jeśli poziom twojej irytacji nieustannie podnoszony przez kolejne muchy wzrósł do granic akceptacji, to warto przygotować środek, dzięki któremu owady nie będą targnęły się do sypialni czy kuchni. Wystarczy, że do niewielkiego pojemnika wlejesz 100 ml letniej wody oraz tyle samo... octu spirytusowego. Zapach tego produktu skutecznie odstraszy nieproszonych gości. Do powstałej mieszaniny warto dodać 30-40 kropelek ulubionego olejku eterycznego, aby octowa woń została stłamszona. I gotowe. Teraz wystarczy jedynie spryskać okna i rolety powstałym płynem, a żadna mucha nie powinna garnąć się do opanowania pomieszczenia. Należy pamiętać, aby powtarzać tę czynność co kilka dni. Wtedy będzie ona najbardziej efektywna.

Jakich zapachów nie lubią muchy? To cię zaskoczy

Do zapachów, które mogą skutecznie odstraszyć muchy należy również woń alkoholu, wanilii, cytryny, mięty, trawy cytrynowej, pomarańczy czy eukaliptusa. Sprawia to, że warto posiadać w domu czy mieszkaniu np. odświeżacze powietrza, które wyróżniają się tego typu zapachami.

Więcej o: