Kilka kropel wystarczy. Tak zabezpieczysz kran przed osadem z kamienia. Będzie błyszczał kilka dni

Czyszczenie baterii łazienkowych spędza sen z powiek. Gdy wydaje się, że już są czyste i chcemy, by ten stan utrzymał się jak najdłużej, powierzchnie szybko pokrywają się brzydkim osadem z mydła i innych detergentów. Na szczęście można się go łatwo pozbyć i zabezpieczyć kran na wiele dni.

Czyszczenie łazienki bywa czasochłonne i uciążliwe. Często po wielu godzinach żmudnego szorowania już po kilku dniach, a nawet godzinach okazuje się, że na powierzchniach ponownie gości osad z mydła i innych detergentów. Na szczęście można się go pozbyć prostym sposobem. Wystarczy, że zaaplikujesz na armaturę ten płyn, a zapomnisz o zabrudzeniach na wiele dni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Jak wyczyścić kran z kamienia? Domowa mieszanka w mig rozwiąże problem

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na czyszczenie baterii łazienkowych jest wykorzystanie octu z kuchni. Jedyne co należy zrobić, to polać płynem elementy, na których znajduje się osad, odczekać kilkanaście minut i go zetrzeć. Możesz też przelać ciecz do butelki z atomizerem i obficie spryskać krany, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że rozprowadziłaś go dokładnie po całej powierzchni. Inną metodą jest obkładanie elementów armatury płatkami kosmetycznymi nasączonymi octem. Takie kompresy sprawią, że osad zejdzie nawet z mocno zabrudzonych elementów.

Schudła 17 kg w krokach Metamorfoza Oliwii ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Schudła 17 kg

Jak usunąć kamień w łazience i zabezpieczyć kran na dłużej? Pomoże płyn, którego zazwyczaj używasz do zmywarki

Metodą, która również ma ogromne szanse powodzenia, jest zabezpieczenie kranu po czyszczeniu nabłyszczaczem do zmywarki. Płyn dzięki swoim właściwościom nada armaturze blasku i sprawi, że osad będzie osiadał dużo później. Wszystko dzięki utworzeniu swego rodzaju powłoki hydrofobowej.

Trik jakiś czas temu zaprezentowano na TikToku @organizacjaprzestrzeni. Metoda pomoże uniknąć kolejnego szorowania kranów nawet przez wiele kolejnych dni. Wystarczy nałożyć niewielkie ilości detergentu na czystą szmatkę i wetrzeć dokładnie płyn. Armatura będzie się prezentować o wiele korzystniej, a samo sprzątanie stanie się proste i przyjemne.

Więcej o: