Dzieci chciały pamiątkę ze spotkania z księżną Kate. Odmówiła przez królewski zakaz. "To jedna z reguł

Czy bycie częścią rodziny królewskiej jest naprawdę bajkowe? W rzeczywistości royalsów obowiązuje szereg zakazów, o których muszą pamiętać przez cały czas. Niedawno księżna Kate musiała podporządkować się jednej z nich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Księżna Kate spotkała się niedawno z uczestnikami londyńskiego pokazu kwiatów. Gdy dzieci poprosiły ją o autograf, członkini rodziny królewskiej stanowczo odmówiła. Jak się okazuje, rozdawanie podpisów jest zakazane przez koronę. Jakie inne zasady obowiązują royalsów?

Zobacz wideo Jak mieszkają księżna Kate i książę William?

Księżna Kate odmówiła złożenia autografu. "To po prostu jedna z reguł"

Podczas londyńskiego pokazu kwiatów, najmłodsi uczestnicy imprezy mogli spotkać się i porozmawiać z księżną Kate. Dzieci zadały kobiecie szereg pytań. Jedno z nich zapytało 41-latkę o to, co zrobi, gdy zostanie królową. Członkini rodziny królewskiej od razu odpowiedziała, że skupi się na pomocy dzieciom. Atmosfera lekko się oziębiła, gdy uczniowie podstawówek poprosili kobietę o podpisanie się pod ich pracami artystycznymi. Jak donosi The Telegraph, księżna Walii od razu stanowczo odmówiła.

- Nazywam się Kate. Nie mam pozwolenia na składanie mojego podpisu gdziekolwiek. To po prostu jedna z zasad - odpowiedziała księżna. Dla kilku najmłodszych uczestników zrobiła jednak mały wyjątek. Zamiast autografu, narysowała na ich pracach kwiatek, drzewko i rabatkę z roślinami. Zakaz podpisów nie jest jedynym dziwnym zakazem obowiązującym rodzinę królewską. Niektóre z nich mogą wydawać się naprawdę absurdalne.

 

Jakie zasady obowiązują rodzinę królewską? Jej członkowie nie mogą pozwolić sobie na wiele naturalnych odruchów

Zasady obowiązujące royalsów dotyczą nie tylko oficjalnych spotkań, ale także zachowań, które dla większości z nas są całkowicie naturalne. Przede wszystkim pary z rodziny królewskiej nie mogą publicznie okazywać sobie uczuć. Z tego powodu pocałunek księżnej Kate i księcia Williama widzieliśmy tylko podczas ich ślubu. Czułe uściski także są zakazane przez reguły obowiązujące koronę. Co więcej, żaden z gości spotkania nie może dotknąć któregokolwiek z członków rodziny królewskiej, czy choćby zrobić sobie z nim selfie.

Reguły dotyczą również ubioru członków rodziny królewskiej. Każdy z mężczyzn musi mieć pod ręką pełen czarny strój, w razie niespodziewanego pogrzebu. Kobiety natomiast muszą pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy. Do godziny 18 muszą zdecydować się na kapelusz. Dopiero później mogą założyć tiarę lub diadem.

Więcej o: