Pokrój w plasterki i połóż na twarzy. Wystarczy 10 minut. Po rozszerzonych porach nie będzie śladu

Pory to ujścia meszków włosowych i gruczołów łojowych. Są w pełni naturalnym i niezwykle ważnym elementem struktury skóry. Bywa jednak, ze przez problemy z cerą bądź niewłaściwą pielęgnację ulegają rozszerzeniu. Jak sprawić, by stały się mniej widoczne?

Rozszerzone pory to nic innego jak defekt estetyczny skóry, który w dużej mierze dotyczy osób z cerą mieszaną oraz tłustą. Wszystko z powodu nadmiernej aktywności gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużo sebum, przez co pory się zatykają, a następnie rozszerzają. Z pomocą domowych trików sprawisz, że staną się mniej widoczne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Skąd się biorą rozszerzone pory? Pamiętaj o tych podstawach w pielęgnacji

Jeśli masz problem z widocznymi, rozszerzonymi porami w pierwszej kolejności powinnaś przyjrzeć się swojej codziennej pielęgnacji. Najważniejsze w niej jest porządne i staranne oczyszczanie z pomocą odpowiednich kosmetyków. Nie zapomnij także o regularnie wykonywanych peelingach, które mają za zadanie złuszczyć naskórek. Oprócz tego możesz zmniejszyć ich widoczność z pomocą domowych zabiegów. Czego będziesz potrzebować?

Domowe maseczki na rozszerzone pory. Skorzystaj z dobrodziejstwa warzyw i owoców

Z rozszerzonymi porami pomogą ci także owoce i warzywa. Sprytnym i niedrogim trikiem jest wykorzystanie cytryny. Wystarczy, że pokroisz ją w plasterki i nałożysz na twarz. Trzymaj do 10 minut, a następnie zdejmij. Możesz także wykonać domową maseczkę z soku z cytryny i ubitego na sztywno białka jajka. Cera będzie rozjaśniona, ale także ściągnięta i promienna. Jeśli jesteś posiadaczką cery wrażliwej, zrób maseczkę z ogórka i jogurtu naturalnego lub użyj soku z pomidora (najlepiej wyciśniętego samodzielnie). Nanieś na skórę na ok. 20 minut, po czym zmyj ciepłą wodą. Również wspaniale zwężą pory i odżywią skórę, a przy tym są znacznie delikatniejsze. Pamiętaj, by każdorazowo wykonać próbę uczuleniową.

Prosty trik na gładką cerę w kilka minut. Sięgaj po niego w razie potrzeby

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej i doraźnej pomocy z rozszerzonymi porami, sięgnij po kostki lodu. To najtańszy i niezwykle skuteczny sposób, który pomoże ci uporać się także z opuchlizną oraz sińcami i obrzękami pod oczami. Kilka kostek lodu zawiń w szmatkę bądź ręcznik i wymasuj miejsca, z których chcesz pozbyć się niedoskonałości. Już po kilku minutach zauważysz olbrzymią różnicę. Niestety, należy pamiętać, że efekt jest doraźny, a nie stały, a sam sposób działa na skutek, a nie przyczynę. 

Więcej o: