Lekarze namawiali mamę Magdy Gessler na aborcję. Później musiała spać w oddzielnym pokoju

Kim była mama Magdy Gessler? Znana restauratorka w swojej autobiografii z 2021 roku ujawniła nieco więcej szczegółów o relacji z matką. Okazuje się, że Olga Borkowska "ryzykowała życie", aby urodzić córkę.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Magda Gessler ma dwoje dzieci: Larę Gessler oraz Tadeusza Müllera. Lara wraz z mężem mają już dwójkę maluchów: Nenę i Bernarda. W "Dzień dobry TVN" Magda ogłosiła, że po raz kolejny zostanie babcią. Na świat przyjdzie pierwsze dziecko Tadeusza i jego partnerki. W swojej autobiografii "Magda" Gessler opowiedziała co nieco o swojej matce i jakie miała z nią relacje. Olga Borkowska zmarła w 2001 roku, więc nie zdążyła niestety poznać swoich prawnuków.

Zobacz wideo Czy dzieci Lary Gessler wiedzą, że mają sławną rodzinę? Nena ogląda Kuchenne Rewolucje

Olga Borkowska była ciężko chora. Urodziła Magdę, gdy miała 18 lat

Magda Gessler jest córką Olgi Borkowskiej i Mirosława Ikonowicza. Gdy przyszła na świat, Borkowska miała 18 lat i była reżyserką dźwięku w Polskim Radiu. Ikonowicz z kolei był reporterem i korespondentem Polskiej Agencji Prasowej. Przez wiele lat niewiele było wiadomo o matce restauratorki. W swojej książce "Magda" z 2021 roku Gessler ujawniła, że Olga chorowała na gruźlicę i nie mogła się nią zajmować. Problemy zaczęły się już w momencie, gdy Borkowska była w ciąży.

Jedno jej płuco przypominało rozmiarem i twardością zaciśniętą pięść, a drugie, wykończone pracą za obydwa, było pełne wody. Dlatego, gdy zaszła w ciążę, lekarze zaczęli ją namawiać na natychmiastową aborcję.

- można dowiedzieć się z książki. Stan zdrowia Olgi był bardzo poważny, ale ona pragnęła donosić ciążę. Nie posłuchała lekarzy i zdecydowała się urodzić córkę. Magda Gessler wspominała, że w dzieciństwie zajmowali się nią dziadkowie, a nie rodzice. Jej mama musiała spać w oddzielnym pokoju, nie mogła całować Magdy, ani jej karmić.

Ryzykowała życie, żeby podarować życie mnie.
 

Relacja Magdy Gessler z matką. Namawiała ją na schudnięcie

Ze wspomnień Magdy Gessler przedstawionych w autobiografii wiadomo, że jej mama zawsze dbała o to, żeby w domu były świeże kwiaty i obrazy na ścianach. Jak przyznała restauratorka, w jej rodzinie kobiety z pokolenia na pokolenie przekazywały sobie silną wolę i niezłomny charakter. Olga Borkowska pilnowała też diety córki i bardzo zależało jej na tym, żeby była szczupła.

Mama miała obsesję na punkcie figury. Byłam szczupłą nastolatką, ale ona uważała, że powinnam jeszcze schudnąć. Ciągle o tym mówiła, aż w końcu zaproponowała, że za każdy zrzucony przeze mnie 1 kg zapłaci mi tyle, co w sklepie mięsnym za 1 kg świeżej cielęciny.

Gessler odrzuciła wtedy propozycję matki. W książce wyjaśniła, że tego typu metody osłabiają poczucie wartości, wpędzają w poczucie winy i wpływają destrukcyjnie na psychikę dziecka. Dodała jednak, że Borkowska była bardzo młoda i miała prawo popełniać błędy rodzicielskie.

Więcej o: