Zazwyczaj ją wyrzucasz, tym razem rozłóż w ogródku. Problem ze ślimakami zniknie w mgnieniu oka!

Ślimaki mogą sprawić wiele szkód w ogródku, a szczególnie podczas wiosny bardzo chętnie pojawiają się w okolicach różnych roślin. Zamiast kupować drogie środki chemiczne, spróbuj przechytrzyć obślizgłe szkodniki, stosując sprytną metodę.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

We Francji są smakowitym przysmakiem. W Polsce to zwykły szkodnik, którego należy jak najszybciej pozbyć się ze swojego ogródka. O czym mowa? O irytujących wszystkich ogrodników ślimakach. Te mięczaki stanowią duże zagrożenie dla różnego rodzaju grządek czy kwitnących roślin, które cieszą oko ich posiadaczy. Na rynku dostaniemy mnóstwo różnych środków przeciwko ślimakom, jednak na początek można wypróbować metodę, do której będzie potrzebny zaledwie jeden owoc. A w zasadzie jego skórka.

Zobacz wideo Roślina Pilea (pieniążek) - jak o nią dbać, by cieszyła oko?

Ten patent na pozbycie się ślimaków z ogrodu jest genialny. Pomógł... grejpfrut

Zazwyczaj skórkę po różnych cytrusach wyrzuca się do kosza. Tymczasem okazuje się, że takie pozostałości świetnie sprawdzają się jako środki czyszczące lub te, dzięki którym można pozbyć się niektórych szkodników z ogródka. Według doświadczonych ogrodników jednym z owoców, którego skórka działa na ślimaki jak afrodyzjak jest grejpfrut. Wystarczy, że jego pozostałości umieścimy w okolicy smakowitych dla ślimaka roślin, a zadziałają one niemal jak pułapka.

Szkodniki wyczują ulubiony zapach i po jakimś czasie wszystkie znajdą się w jednym miejscu. Wtedy przy pomocy np. małej łopatki możemy bezpiecznie przetransportować mięczaki jak najdalej od naszej działki, na której znajdują się rośliny. Ten sposób jest bardzo chytry, a jednocześnie nie wymaga od nas dużego nakładu finansowego. Jeśli jednak grejpfrut nie znajdzie się w twojej kuchni, można wypróbować inny sposób z wykorzystaniem domowego produktu.

Ślimaki nienawidzą tego zapachu. Masz to w domu

Innym zapachem, który skutecznie odstraszy ślimaki jest woń kawy. Spokojnie, nie trzeba wysypywać produktu świeżo z opakowania. Wystarczy, że w pobliżu roślinek umieścimy fusy z wypitej kawy, a woń skutecznie zadziała jako straszak na te obślizgłe istoty. Kawa z pewnością znajdzie się na kuchennej półce niejednej gospodyni domowej, dlatego druga metoda być może będzie bardziej użyteczna.

Więcej o: