Pokazała, jak córki spędzają wieczór przed komunią. Sztuczne rzęsy, pełen makijaż i fryzura. "Jak dwie lalki"

Satynowa piżama, pełen makijaż i stylizowana fryzura. Jedna z mam opublikowała ostatnio serię nagrań pokazujących, jak jej córka przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej. "Nikt jej nie przebije" - napisała pod filmikiem.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Nagrania z przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, które pojawiają się na TikToku budzą wiele emocji. Ostatnio wypowiedział się na ich temat, chociażby ks. Rafał Główczyński. "Jeżeli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to świat w niektórych miejscach naprawdę odleciał i ma to coraz mniej wspólnego z panem Jezusem" - mówił duchowny. Rodzice coraz większą wagę przywiązują do otoczki wokół wydarzenia niż samego sakramentu. Jedna z mam pokazała ostatnio, jak jej córki spędzają wieczór przed wielkim dniem. Internauci nie mogli uwierzyć w to, co widzą. "Wyglądają jak dwie lalki" - czytamy w komentarzach.

Zobacz wideo Ile pieniędzy włożyć do koperty na komunię? [SONDA]

Pokazała, jak córki spędzają wieczór przed komunią

Na pierwszym nagraniu widzimy dwie dziewczynki. W satynowych piżamach, z doklejonymi rzęsami i wystylizowanymi fryzurami tańczą w rytm muzyki. Mocne makijaże sprawiają, że wyglądają na starsze, niż są w rzeczywistości. Internauci porównali je do lalek Barbie. 

Kolejny filmik z kolei przedstawia młodszą, która siedzi na ogromnym, srebrnym tronie. Rodzice na tę okoliczność przystroili salę balonami, postawili baner komunijny z imieniem córki, a na stoliku wyeksponowali dodatki jej stylizacji: buciki, koronę i koronkową parasolkę. W kadrze pojawia się też różowy tort. Trzecie wideo pokazuje już efekt przygotowań. Dziewczynka ma na sobie suknię przypominającą suknię ślubną i rękawy wysadzane diamentami. Jej głowę zdobi korona.

Zdania na temat świętowania komunii w ten sposób były podzielone. Niektórzy uznali, że dziewczynka nie wyglądała na zbyt zadowoloną. Inni twierdzili, że chcieliby, żeby ich rodzice wyprawili im przyjęcie w tym stylu.

Ksiądz apeluje do rodziców o zachowanie rozsądku

Ks. Rafał Główczyński zwrócił się niedawno do rodziców z apelem. "Oddajmy Pierwszą Komunię Jezusowi i dzieciom i zróbmy wszystko, aby to się przede wszystkim wiązało z pięknym przeżyciem duchowym a wszystko inne niech będzie elementem towarzyszącym, a nie dominującym. Naprawdę to się może udać! Tylko dorośli, to od was zależy najwięcej" - podkreślił.

Więcej o: