Kiedyś symbol kiczu, dziś paznokciowy trend. Kontrowersyjny manicure podbija internet. Hit czy kit?

Ten wzór długo uchodził za symbol kiczu i złego gustu, lecz w ostatnich latach wszystko się zmieniło. W modzie zaczęli go lansować najwięksi projektanci na światowych wybiegach, przywracając ten trend do łask. Teraz ten zawitał on również na paznokciach.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Panterka od zawsze wzbudzała kontrowersję. Przez długie lata była symbolem kiczu i złego gustu, lecz w pewnym momencie wszystko się zmieniło. Kilka lat temu wzór ten rozkochał serca największych projektantów i zawitał na światowych wybiegach mody. Widziałyśmy go na półkach sklepowych i w stylizacjach celebrytek. Teraz panterka znajduje drogę do świata manicure i możemy ją zobaczyć w nietypowych i oryginalnych wydaniach.

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Panterkowy manicure w stylu francuskim na co dzień. Dwa kontrastujące trendy dają oryginalny look 

Przeglądając Instagram, zauważyłam bardzo oryginalny manicure, który wykorzystuje dwa kontrastujące ze sobą style. Pierwszym z nich jest manicure typu francuskiego, który kojarzony jest z elegancją i minimalizmem. Połączenie go z panterką wygląda bardzo oryginalnie. Na końcówkach paznokci namalowane są cętki, co zaciera wyraźną linię french'a. W tym stylu utrzymane są jedynie dwa paznokcie u jednej ręki, u palca serdecznego i środkowego. Cętki namalowane są również na palcu wskazującym. Reszta paznokci utrzymana jest w klasycznym french'u, co sprawia, że panterka gra tu rolę interesującego dodatku do manicure na co dzień.  

 

Drapieżny przepych. Ekstrawagancka elegancja czy kicz? 

Kolejnym manicure, który przykuł moją uwagę jest rozwinięta wersja panterkowego french'a. W tej wersji część płytki palca środkowego, która wystaje poza opuszek, wypełniona jest w pełni cętkami i oddzielona wyraźną złotą linią. Paznokieć palca serdecznego pokryty jest w całości cętkami. Dramaturgii dodaje soczysty pomarańczowy kolor, zaaplikowany na resztę paznokci. Manicure w tym stylu zdecydowanie przyciąga wzrok i należy do tych odważniejszych. 

 

Abstrakcyjny french w kolorowym wydaniu. Manicure nie z tego świata

Ten manicure jest naprawdę kosmiczny. Takich paznokci jeszcze nie widziałyśmy. Cętki namalowane są jedynie czarnym kolorem i pokrywają french wykonany w fioletowym, różowym oraz niebieskim kolorze. Tworzy to niecodzienny i abstrakcyjny look. Paznokcie w tym stylu pomysłowe i bardzo oryginalne. Co o nich sądzicie? 

 
Więcej o: