Zanim pójdziesz spać, wrzuć czosnek do toalety. Zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Czyszczenie toalety niektórym wydaje się trudne i czasochłonne, ale nie musi takie być. Jeśli sklepowe środki nie pomagają, warto postawić na inne, domowe sposoby. Dzięki nim muszla będzie czysta i zdezynfekowana. Co należy zrobić?

Regularne dbanie o czystość toalety jest niezwykle istotne jeśli nie chcemy, by była siedliskiem szkodliwych dla zdrowia bakterii. W trosce o higienę nie trzeba inwestować w drogie, specjalistyczne preparaty. Okazuje się, że odpowiednie środki dezynfekujące większość z nas ma już w swoim domu. W tym przypadku sprawdzą się ząbki popularnego warzywa o intensywnym zapachu, czyli czosnku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czosnek odstrasza zapachem, ale ma leczniczą moc

Wrzuć wieczorem czosnek do toalety. Ten trik będziesz stosować już zawsze

Czosnek oprócz wielu witamin i minerałów zawiera też olejki eteryczne. Te z kolei składają się z siarczków i allicyny, które mają działanie przeciwgrzybicze i bakteriobójcze. Ze względu na właściwości popularne warzywo możesz wykorzystać w ochronie muszli przed bakteriami. Jedyne co należy zrobić, to przeciąć 1-2 ząbki na pół i wrzucić je wieczorem do toalety. Rano wystarczy spłukać wodę, a powierzchnia będzie czysta. Zabieg warto powtarzać 1-2 razy na tydzień.

Jak wyczyścić toaletę domowym sposobem? Wystarczy ocet i soda oczyszczona

Na TikToku @char.charclark jakiś czas temu opublikowano filmik, na którym pokazano inny sposób czyszczenia muszli klozetowej. Na nagraniu sprawdziła się mieszanka octu i sody oczyszczonej.

Wystarczy wlać do toalety 1 filiżankę płynu, a po 5 minutach wsypać 1 filiżankę proszku. Po upływie kolejnych 5 minut należy dolać kolejną filiżankę octu i odczekać około pół godziny. Później jest czas na szorowanie muszli i spuszczenie wody — do czyszczenia można wykorzystać zwykłą szczotkę toaletową. Po wszystkim wystarczy pozostawić ją do wyschnięcia tak, jak pokazano na nagraniu i cieszyć się nieskazitelnie czystą toaletą.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Komentujący podzielili się swoimi przemyśleniami dotyczącymi metody czyszczenia toalety zaprezentowanej na nagraniu.

Spróbowałem tego. Działa!
Wow, świetna robota.
Wygląda pięknie.
Więcej o: