Zasadź przy drzwiach i zapomnij o pająkach. Od teraz żaden nie postawi nogi w twoim domu

Boisz się pająków i chcesz skutecznie je odstraszyć? Wystarczy jedna rzecz, by uchronić dom przed ich wizytą. Sposoby te przydadzą się szczególnie teraz, gdy pojawia się ich coraz więcej, a z końcem lata zaczną szukać schronienia w domach.

Istnieje kilka sprytnych sposobów na to, by odstraszyć pająki z domu i ogrodu. Choć gatunki żyjące w Polsce nią są dla nas groźne, ich widok może niektórych naprawdę przerazić. Właśnie dlatego wypróbuj dwa niezawodne triki, które sprawią, że pająki nawet nie będą się chciały u ciebie zadomowić.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Posadź te rośliny przy drzwiach. Pająki nawet nie pojawią się w domu

Nie da się ukryć, że pająki nie tolerują aromatów pewnych roślin. Właśnie dlatego warto posadzić je blisko okien czy drzwi do domu, by nie pojawiały się w okolicy. Dzięki temu nie będą próbowały skryć się w zakamarkach pokoi czy piwnic. Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie się na zasadzanie aromatycznej lawendy czy mięty pieprzowej. Tę ostatnią wykorzystasz także podczas gotowania czy tworzenia różnych napoi. Oczywiście skutecznym trikiem na pozbycie się pająków jest także zamontowanie moskitier w oknach, jednak nie każdy ma taką możliwość.

Kara prowadzi profil na TikToku pod nazwą @karaskorner_123. Zwykle dzieli się różnymi sposobami, które mają ułatwić nam życie, gotowanie czy sprzątanie. Tym razem postanowiła jednak zdradzić swój sposób na pozbycie się pająków. Jej trik skutecznie je odstrasza, dlatego z łatwością wykorzystasz go wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Co należy zrobić, by wykurzyć pająki z okolicy?

Zmieszaj dwa składniki i spryskaj powierzchnie. Na długo zapomnisz o pająkach

Kara nagrała krótki filmik na TikToka, w którym prezentuje niezawodny sposób na wykurzenie pająków. Do butelki z atomizerem należy wlać wodę, odrobinę płynu do mycia naczyń oraz olejek eteryczny z mięty pieprzowej. Sprawdzi się również aromat lawendowy lub połączenie tych dwóch zapachów. Proporcje możesz dobrać indywidualnie, jednak istotne jest, by mieszanka intensywnie pachniała. Gotowym roztworem spryskaj ramy okienne, drzwi oraz wszelkie kąty, w których mogłyby skrywać się pająki. Powtarzaj zabieg co kilka dni, by podtrzymać efekt.

Pod materiałem Kary pojawiło się wiele komentarzy. Nic dziwnego, ponieważ odtworzono go ponad 767 tysięcy razy. Użytkownicy oraz użytkowniczki TikToka chętnie podzielili się w sekcji komentarzy swoimi trikami odstraszającymi pająki. Niektórzy w tym celu stosują aromaty innych olejków eterycznych, a inni decydują się nawet na skorzystanie z octu.

Mój ulubiony! Tyle że zużyłam całą butelkę olejku miętowego! Spryskuję cały dom, nie ma tu zabawy!
Olejek eteryczny z trawy cytrynowej też działa i pachnie niesamowicie. Używam go w piwnicy. Od tamtej pory nie mam pajęczyn.
Nienawidzą też octu. Ale twój pomysł pachnie lepiej. Dzięki!
Więcej o: