Miał 3 lata, gdy wyrecytował Inwokację w "Mam talent". Jak dziś wygląda Rafał Szołtysik?

W 7. edycji "Mam talent" na scenie pojawił się Rafał Szołtysik. Miał wówczas 3 lata, przez co został najmłodszym uczestnikiem programu w historii. Chłopczyk wyrecytował przed jurorami Inwokację Adama Mickiewicza. Jak dziś wygląda?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W 2014 roku w telewizji można było obejrzeć 7. edycję polskiego "Mam talent". Program zaskoczył widzów już w pierwszym odcinku. To właśnie w nim wystąpił 3-letni Rafał Szołtysik. Od tego czasu minęła prawie dekada. Jak zmienił się chłopczyk, którego pokochały miliony widzów? 

Zobacz wideo Maja Hyży jako jurorka w talent show? "Gdyby zrobili taki program dla dzieci, to mogłabym"

Wystąpił w "Mam talent" mając 3-lata. Z miejsca zachwycił publikę

Występ Rafała rozszedł się echem po całym kraju. Media rozpisywały się na temat 3-latka, który zachwycił oraz rozbawił wszystkich zgromadzonych w studiu nagraniowym "Mam talent". Recytacja Inwokacji w jego wykonaniu zapewniła mu 3 głosy na tak i udział w dalszej części programu. Jak się okazało, nauczenie się tak skomplikowanego tekstu na pamięć nie było inicjatywą rodziców. - Nikt go nie zmuszał. Czytamy mu przed spaniem takie książki. Ale talent ma po ojcu - mówiła jego mama. 

Chłopiec sam słuchał poezji i ją zapamiętywał. Z tego, co wyznali jego rodzice, wynika, że była to dla niego najlepsza forma rozrywki. Nagły wzrost popularności sprawił, że na Facebooku szybko powstał fanpage utalentowanego chłopca. Strona była aktywna do 2021 roku. Jak przez lata zmienił się Rafał?

Brał udział w wielu konkursach recytatorskich. Dziś ma 12 lat i skupia się na nauce

Facebookowy profil chłopca obserwuje ponad 6,8 użytkowników. Pojawiały się na nim różne zdjęcia Rafała i jego brata. Okazało się, że uczestnik mam talent brał również udział w wielu konkursach recytatorskich. Pochodzący ze śląska Szołtysik prezentował także utwory przełożone na gwarę.

Na ostatnim zdjęciu udostępnionym na fanpage'u chłopca możemy zobaczyć, jak bardzo zmienił się od występu w polskim talent-show. Od udziału do zrobienia fotki z imprezy urodzinowej minęło 7 lat. Choć poezja i jej recytacja nadal gra dużą rolę w jego życiu, dziś większą uwagę przykłada do nauki w szkole podstawowej.

Więcej o: