Weź z szafy i wsadź do doniczki. Raz na zawsze zapomnisz o ziemiórkach

Ziemiórki to jedne z najbardziej uciążliwych szkodników. Małe owady, wyglądem przypominające muszki owocówki, jest niezwykle trudno się pozbyć. Jeśli masz z nimi problem, wypróbuj sprawdzone domowe triki. Włóż jedną rzecz do doniczki, a uratujesz rośliny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się pozbyć ziemiórek? To nie takie proste jak mogłoby się wydawać. Samo wytępienie dorosłych osobników może nie rozwiązać problemu. Aby w pełni ochronić rośliny przed tymi szkodnikami, warto zastosować kilka domowych trików.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Włóż to do doniczki, a ziemiórki znikną. Poznaj sprawdzony sposób naszych babci

Ziemiórki od lat doskwierają entuzjastom ogrodnictwa. Te małe owady potrafią w krótkim czasie zepsuć całą hodowlę roślin. Jak się z nimi rozprawić? Aby pozbyć się szkodników, należy skorzystać z triku, z którym dobrze zaznajomione są nasze babcie. Potrzebna ci będzie do niego rajstopa i soda oczyszczona.

Na początku posyp ziemię, w której zasadzone są rośliny, sodą oczyszczoną. Dobrze wymieszaj podłoże z proszkiem. Jeśli w glebie znajdują się larwy szkodników, preparat zapobiegnie ich dalszemu rozwojowi. Następnie zadbaj o to, aby owady nie złożyły nowych jaj. W tym celu przyda ci się rajstopa. Za jej pomocą zakryj ziemię znajdującą się w doniczce. To sprawi, że szkodniki nie będą miały dostępu do gruntu, dzięki czemu nie będą w stanie się rozmnażać.

Ochroń rośliny przed ziemiórkami. Potrzebujesz do tego piekarnika

Co zrobić, jeśli ziemiórki zaatakowały twoje rośliny? Przede wszystkim, ogranicz podlewanie kwiatów do minimum. Szkodniki uwielbiają wilgotne podłoże. Jeśli po tym zabiegu owady nie znikną, zabierz się za przesadzanie upraw. Dokładnie obmyj korzenie - to właśnie one są najbardziej narażone na działanie ziemiórek. Jeśli w nowym podłożu znajduje się kora, odpowiednio zabezpiecz ją przed insektami. 

Jak to zrobić? Na tiktokowym profilu jungleboogiestudio znajdziemy na to sposób. Żeby zabezpieczyć się przed atakiem ziemiórek, wyparz korę w piekarniku. Rozgrzej urządzenie do 150 stopni Celsjusza i wsadź kawałki kory do środka. Po 15 minutach wyciągnij je i poczekaj, aż przestygną. Dodaj je do podłoża, a szkodniki znikną na dobre.

Więcej o: