Przerobiła klientce suknię ślubną babci z 1949 roku. Efekt końcowy zdumiewa. "Zniszczyliście zabytek"

Pewna projektantka mody, a także krawcowa dzieli się realizowanymi przez siebie projektami w sieci. Swoją ostatnią metamorfozą, sukni ślubnej z ubiegłego stulecia, która stanowiła, również pamiątkę rodzinną podzieliła internautów. Pod nagraniem zaroiło się od komentarzy.

Na początku był dość niepozorną aplikacją służącą do śledzenia ruchu warg i tworzenia muzycznych filmów. Teraz TikTok jest jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie. Obecnie służy do udostępniania wideo i pozwala użytkownikom tworzyć oraz udostępniać krótkie filmy na dowolny temat. Rozrywka i taniec nadal są najpopularniejszymi rodzajami materiałów na TikToku. Dużą popularnością cieszą się także profile osób, które dzielą się w sieci różnymi sytuacjami oraz historiami ze swojego życia. Jedną z nich podzieliła się pewna projektantka mody, która aktywnie prowadzi swoje konta w social mediach i zachwyca swoimi projektami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Karolina Pisarek zdradza szczegóły ślubu. Nie ma wątpliwości?

Przerobiła suknię ślubną z 1949 roku. Efektami pochwaliła się w sieci

Mariah Sliwinski to projektantka mody oraz krawcowa, która na platformie TikTok działa pod nazwą @mariahsliwinski. Jest zwolenniczką, popularnego w ostatnim czasie upcyklingu, czyli procesu, w którym ludzie przekształcają zużyte tkaniny lub istniejące produkty w nową odzież. Ostatnio pochwaliła się przeróbką jednego z projektów sukni ślubnej, która pochodziła od babci klientki, jeszcze z 1949 roku. Przyszła panna młoda w swój wyjątkowy dzień zapragnęła założyć właśnie rodzinną pamiątkę, lecz nieco ją zmodyfikować, tak by wpisywała się w obowiązujące trendy. 

Satynowa sukienka pierwotnie miała długie rękawy, duże falbany, okrągły dekolt, gorset zdobiony wokół biustu i bufiaste rękawy. Projektantka przerobiła sukienkę, najpierw skracając długość, a następnie usuwając wszystkie falbanki. Następnie, naprawiła kilka brakujących guzików i odcięła długie rękawy, aby sukienka była bez ramiączek. Ze skrawków materiału stworzyła dużą kokardkę, która znajdowała się u podstawy jej pleców.

Metamorfoza sukni po babci podzieliła internautów. Wiele z nich jest niepocieszonych rezultatem

Pasjonatka mody i kreatorka nowych rozwiązań cały proces zmian zrelacjonowała w kilkusekundowym nagraniu na platformie TikTok. W sekcji komentarzy pojawiło się wiele głosów ze strony zachwyconych jej pracą nad sukienką sprzed ponad siedmiu dekad.

Gratulacje, znasz się na swojej pracy.
Wow, panna młoda widać, że zachwycona.
Jest wspaniale! I ta kokarda boska.

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych nie kryli swojego rozczarowania. Wiele z nich twierdzi, że suknia została zwyczajnie zniszczona, a suknia po przeróbkach straciła swój urok.

Taka była piękna suknia. Szkoda.
Zniszczyliście zabytek.
To jest teraz zupełnie inna sukienka.
Sukienka wygląda dobrze, ale nigdy nie zniszczyłabym oryginału. To już stracona historia.
Więcej o: