Zamiast chirurga plastycznego, ten domowy sposób na podwójny podbródek. Odejmie ci lat i ujędrni skórę

Istnieje domowy sposób na skuteczne ujędrnienie skóry i zniwelowanie podwójnego podbródka. Sprawdź, jak wizualnie odjąć sobie lat i sprawić by skóra była elastyczna i jędrna.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugi podbródek, luźna skóra pod brodą i na szyi to zmartwienie wielu polek. Część z nas sięga po pomoc medycyny estetycznej, jednak są to kosztowne i inwazyjne zabiegi. Jeśli chcesz pozbyć się obwisłej skóry, która dodaje ci wizualnie lat, wypróbuj tego domowego sposobu.

Zobacz wideo Anna Maria Sieklucka korzysta z medycyny estetycznej?

Jak pozbyć się podwójnego podbródka i obwisłej skóry? Istnieje na to domowy sposób

Często drugi podbródek i obwisła skóra na szyi pojawiają się u kobiet już we wczesnym wieku. Proces starzenia się skóry można skutecznie opóźnić, a nawet ujędrnić skórę i zniwelować podwójny podbródek dzięki skutecznej profilaktyce. Najczęściej podwójny podbródek pojawia się na skutek nieprawidłowej postawy, lub zaburzonej gospodarce hormonalnej. Warto więc zawsze skorzystać z konsultacji lekarskiej, by dowiedzieć się, czy problem nie jest powiązany z problemami zdrowotnymi.

pielęgnacja szyi i dekoltupielęgnacja szyi i dekoltu shutterstock.com

Jak pozbyć się podwójnego podbródka? Ten domowy sposób odejmie ci lat

Jeśli pracujesz przed komputerem lub często schylasz się nas telefonem, jesteś bardziej narażona na zmiany na szyi. Przede wszystkim zadbaj o prawidłową postawę podczas wykonywania codziennych czynności. Bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie skóry szyi – podobnie jak twarzy, dwa razy dziennie, przed aplikacją kremu. Gromadzące się zanieczyszczenia, toksyny, resztki makijażu nasilają proces starzenia. Raz w tygodniu wykonuj dokładny peeling szyi. Dwa razy dziennie stosuj specjalny krem na szyję i dekolt. Sięgnij po serum z witaminą C, które będzie stymulować produkcję kolagenu w skórze.

drugi podbródekdrugi podbródek shutetrstock.com

Skutecznie pozbędziesz się podwójnego podbródka wykonując regularnie ten masaż

Ten masaż skutecznie ujędrni twoją skórę i pomoże ci pozbyć się podwójnego podbródka. Zacznij od naniesienia na skórę kremu lub olejku do masażu. Następnie przesuwaj skórę palcami jednej ręki od podstawy szyi do zakończenia podbródka. Drugą ręką przytrzymaj skórę u podstawy, żeby nie naciągała się za mocno. Te ruchy pomogą ujędrnić skórę. Wykonaj około 10 ruchów w każdej części szyi- na środku, po lewej i prawej stronie. Następnie złożone ręce połóż prostopadle na środku szyi. Masuj szyję w poprzek. Powtarzaj ruch 10 razy. Dodatkowo możesz oklepywać delikatnie podbródek. Oklepywanie poprawia ukrwienie skóry, oraz rozbija złogi tłuszczu, limfa lepiej krąży, a skóra jest odżywiona.

Więcej o: