Powiedziała w pracy, jak chce nazwać swoją córkę. Koleżanki ostro ją skrytykowały. "Żenujące"

"Wszyscy są podzieleni w tej sprawie" - napisała jedna z użytkowniczek popularnego forum internetowego, żaląc się na reakcję współpracowników i rodziny na wybór imienia dla jej pierworodnej córki. Kobieta jest wielką fanką książek o Harry'm Potterze i to właśnie z tej serii czerpała inspirację.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Wybierając imię dla dziecka, wielu rodziców inspiruje się ulubionymi postaciami z filmów, bajek, książek, itp. Pomysł może spotkać się z niezrozumieniem wielu osób, o czym przekonała się pewna użytkowniczka popularnego forum Reddit. Post pochodzi z 2022 roku, ma prawie 8,5 tysiąca i został skomentowany przez blisko 1600 internautów. Temat podchwyciły też zagraniczne portale.

Użytkowniczka forum o pseudonimie @Creative_Chance_5077 przedstawiła się jako 32-letnia kobieta, wkrótce spodziewająca się dziecka. Wyznała, że zupełnie przez przypadek zdarzyło jej się "wywołać kontrowersje" w pracy. 

W pracy rozmawiałam ze znajomymi o planach związanych z urlopem macierzyńskim, itp. Oczywiście, w pewnym momencie zaczęto mnie pytać, czy wybraliśmy już imię dla dziecka. Powiedziałam, że jeszcze nie jesteśmy pewni, ale obecnie naszą faworytką jest 'Minerwa' 

- opisywała.

Tak chciała nazwać swoją pierworodną córką. "Wszyscy są podzieleni"

Przyszła mama wyjaśniła, że jest wielką fanką serii książek o przygodach czarodzieja Harry'ego Pottera autorstwa J.K. Rowling, w których jedną z najbardziej pozytywnych, charyzmatycznych postaci jest profesor Minerwa MacGonagall. Mąż forumowiczki z kolei uwielbia mitologię grecką, z którą imię "Minerwa" również się kojarzy. Pochodzi ono od rzymskiej bogini mądrości, która jest odpowiednikiem greckiej bogini Ateny. 

Wybór szczególnie nie spodobał się jednej ze współpracowniczek kobiety, którą autorka postu nazwała "Gwen". "Gwen zaczęła mi przerywać i mówić mi, że nie powinnam 'narzucać moich zainteresowań' dziecku, dając jej imię z Harry'ego Pottera. Wiem, co miała na myśli, ale wtedy zapytałam: 'Dobrze, ale ty nazwałaś swoją córkę po Harley Quinn, prawda? Czy to nie to samo?' "- napisała.

Jak się okazało, podobnie zareagowały nawet osoby z najbliższej rodziny forumowiczki. "Wszyscy są podzieleni w tej sprawie, a mój własny brat mówi, że Gwen ma rację i nie powinnam narzucać córce swoich zainteresowań" - dodała autorka wpisu.

"Być może nie jest to tak bezpieczne imię, jak myślisz?"

32-latka zapytała więc o opinię obecnych na Reddicie internautów. Sprawa wyraźnie podzieliła komentujących, z których część - choć skrytykowała ostrą reakcję koleżanki z pracy opisywaną w poście - stwierdziła, że nadanie takiego imiona rzeczywiście może narzucać mu jakiś konkretny kierunek zainteresowań. Część z kolei pochwaliła pomysł forumowiczki mówiąc, że nie powinna przejmować się opiniami innych. Jeszcze inni wskazywali z kolei, że w przyszłości dziecko cierpieć z powodu żartu rówieśników na temat swojego imienia.

(...) Poza tym, chociaż uwielbiam Harry'ego Pottera i zgadzam się, że Minerwa jest jedną z najmniej wadliwych postaci w serii, w ciągu ostatnich kilku lat seria jest często krytykowana i nie przeciwstawia się seksizmowi, itp. Bardzo możliwe, że nazwanie twojego dziecka po tej serii postrzegane będzie jako trochę bardziej żenujące/wstydliwe, niż jest teraz. Być może nie jest to tak bezpieczne i dobre imię, jak myślisz?

- zauważyła jedna z internautek.

Minerwa to piękne imię. Być może jestem stronnicza, ponieważ to moje drugie imię, a dziewczyny w mojej aptece je pokochały (...).  Jedna z nich spojrzała na swoją plakietkę i powiedziała: 'Widzisz? Nazywam się Atena! Twoja grecka siostra!

- dodała z kolei inna komentująca.

Źródła: Reddit.com/https://www.newsweek.com

Więcej o: