Oprysk z sody na ogórki i pomidory. Jak go przygotować? Wystarczą 3 składniki. "Efekt był widoczny"

Jeśli chcesz w tym sezonie ochronić uprawy przed zarazami i szkodnikami, lepiej się zabezpieczyć. Dzięki temu łatwo je zabezpieczysz, a następnie zbierzesz obfite oraz dorodne plony. Jak zwalczyć mszyce? Oprysk z sody na ogórki i pomidory lub oprysk z drożdży powinny skutecznie załatwić sprawę.

Czym pryskać pomidory i ogórki, by uchronić je przed zarazą? W tym sezonie lepiej zadbaj o odpowiedni środek, by cieszyć się obfitymi plonami. Doskonale sprawdzi się nie tylko soda na mszyce, lecz także możesz wykorzystać drożdże na pomidory i ogórki, spryskując je domowym roztworem. Jak przygotować opryski, które stosują nawet doświadczeni ogrodnicy? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym pryskać pomidory od zarazy? Oprysk na mszyce z sody zadziała też na ogórki

Oprysk z sody na ogórki i pomidory to popularny domowy środek, który doskonale zwalczy różne zarazy. Soda na mszyce stosowana jest od dawna i nic w tym dziwnego, ponieważ świetnie się sprawdza. Jak zrobić oprysk na mszyce z sody oczyszczonej? Swoim przepisem podzielił się użytkownik TikToka z profilu @sportzdrowie8481. W krótkim nagraniu pokazał, jak spryskuje krzaki pomidorów roztworem przygotowanym z wody i sody. Na litr wody należy wykorzystać łyżeczkę sody oczyszczonej i dwie łyżeczki oleju roślinnego. Przed użyciem warto wstrząsnąć mieszankę.

W sekcji komentarzy autor filmiku zaznacza również, że oprysk na mszyce z sody doskonale się sprawdzi nie tylko do ochrony pomidorów, lecz także ogórków. Wiele osób przyznało, że go stosuje i lubi, a niektórzy podzielili się swoimi trikami na domowe opryski do uprawianych warzyw. Okazuje się, że nie tylko soda, lecz także drożdże na pomidory i ogórki doskonale się sprawdzą.

U nas teściowa stosuje oprysk z pokrzyw, też jest bardzo dobry.
Stosowałam na mszyce, które oblazły róże. Efekt był widoczny.
O coś nowego, ja zawsze robiłam oprysk z drożdży, spróbuję.
Na ogórki i pomidory najlepszy oprysk z drożdży.

Oprysk z drożdży pomoże zadbać o uprawy. Drożdże na pomidory i ogórki to sprawdzony trik

Nie da się ukryć, że zarówno pomidory, jak i ogórki często padają ofiarą chorób grzybowych oraz mszyc. Należy więc w sezonie wspomóc rośliny, by mogły zdrowo się rozwijać, a co za tym idzie, uraczyć nas obfitymi plonami. W takich przypadkach sprawdzą się domowe opryski, a jednym z nich są drożdże na pomidory oraz ogórki. Jakie proporcje należy wykorzystać, by ochronić rośliny?

Oprysk z drożdży to szybki i łatwy w przygotowaniu roztwór, a do tego nie kosztuje zbyt wiele. Kostka świeżych drożdży dostępna jest w sklepach już za 1,49 zł. Jak ją wykorzystać? Rozdrobnij 100 gramów drożdży i zalej je dziesięcioma litrami wody. Mieszaj roztwór aż do dokładnego połączenia się składników, a po tym od razu jest gotowy do użycia. Pomidory i ogórki należy spryskiwać regularnie raz w tygodniu. Jeśli wcześniej nie stosowaliśmy żadnych oprysków, a zauważymy zarazę, również można wykorzystać drożdże, która zahamuje jej rozwój.

Więcej o: