Weź rolkę po ręczniku papierowym i wsuń na rurę od odkurzacza. Rozwiążesz irytujący problem

Końcówka do odkurzacza często lubi ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach lub nie zawsze spełnia prawidłowo swoją rolę. Jeśli jej nie masz, zastąp przedmiot zwykłą rolką po ręczniku papierowym. Gdy zauważysz efekty, będziesz tak robić już zawsze.

Niektórzy odkurzają mieszkanie nawet codziennie, jednak nie każdy wie, jak dotrzeć do najdalszych zakamarków pokoju, które pokryte są kurzem i drobinkami. Na szczęście prosty trik nie wymaga inwestowania w specjalistyczne sprzęty, bo wystarczy ci zwykła rolka po ręczniku papierowym. Dzięki niej sprzątanie będzie o wiele prostsze, a jeśli nie lubisz tego robić, z pewnością stanie się szybsze i skuteczniejsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy Danuta Martyniuk zatrudniła sprzątaczkę? Zdradziła, co robi w domowym zaciszu!

Wsuń rolkę od ręcznika papierowego na rurę. To prosta i tania końcówka do odkurzacza

Jak dotrzeć odkurzaczem do zakamarków pod lodówką czy niskimi meblami? Choć wydaje się to trudne, warto zastosować prosty trik z rolką po ręczniku papierowym. Dzięki niej cały brud zniknie, a ty na długo będziesz cieszyć się czystością mieszkania. Co należy zrobić? Wystarczy, że weźmiesz jedną rolkę i nałożysz ją na rurę od odkurzacza. Następnie spłaszcz końcówkę rolki, tak by dało się ją wsunąć po meble i sprzęty, i włącz urządzenie. W mig pozbędziesz się kłaczków, włosów i innych zanieczyszczeń. Trik sprawdzi się również w czyszczeniu często trudno dostępnych kratek wentylacyjnych, a nawet przypodłogowych listw.

Anna Guzik Bluzka z dodatkiem sprawi, że zabłyśniesz! Spójrz na Annę Guzik

Triki na szybkie sprzątanie i nieprzyjemne zapachy z odkurzacza. Nie potrzeba wiele

Jakiś czas temu tiktokerka @avnvia opublikowała filmik, w którym zaprezentowała obserwującym swój trik na to, by  sprzątanie było przyjemne, a z odkurzacza nie wydobywały się nieprzyjemne zapachy. Wystarczy, że zaopatrzysz się w ulubiony olejek zapachowy, nasączysz nim płatek kosmetyczny i włożysz go do urządzenia.

Jeśli nie masz w domu olejków eterycznych, możesz sobie poradzić w inny sposób. Dobrym środkiem, który nada odkurzaczowi przyjemnej woni, jest też laska cynamonu, którą można umieścić we wnętrzu urządzenia. Sprawdzi się też zmielona kawa lub fusy po wypitym napoju, które wystarczy wciągnąć do odkurzacza podczas sprzątania. Oprócz trików zapachowych nie należy też zapominać o regularnym czyszczeniu filtra od odkurzacza, a także komory i rury urządzenia. 

Więcej o: