Czy rozwódka może przyjąć komunię świętą? Ksiądz rozwiewa wątpliwości. "Szlag mnie trafia"

Nagranie, w którym znany na TikToku ksiądz wyjaśnia, czy osoby po rozwodzie mogą przystąpić do komunii św., skomentowało wiele osób. "Co to za dziwne pytania? Kościół tak namącił ludziom w głowach" - czytamy w jednym z wpisów pod zamieszczonym filmem.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Jak wygląda kolęda w 2023 roku? "Ludzie nie przyjmują księdza"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz znany jest ze swojej działalności na TikToku. Kapłan regularnie odpowiada na różne pytania wiernych dotyczące praktykowania wiary, sakramentów itp., oraz dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Na co dzień duchowny pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej. Na popularnej chińskiej platformie obserwuje go już blisko 280 tysięcy osób.

'Ładnie ks. odpowiada, tylko życie pokazuje inaczej' Poskarżyła się na męża księdzu. Ten postawił sprawę jasno

Ostatnio ksiądz zmierzył się z pytaniem, które zadał mu jedna z internautek w komentarzu. "Świadkowa mojego narzeczonego jest rozwódką i jest obecnie w związku z innym mężczyzną. Czy podczas naszego ślubu może ona przyjąć Komunię świętą" - zapytała kobieta.

Czy po rozwodzie można przyjąć komunię? Jasna odpowiedź księdza

Duchowny podziękował jej za poruszenie tej kwestii po czym stwierdził, że "związek niesakramentalny" wyklucza przyjmowanie komunii.

Jeśli przyjdzie do spowiedzi, to kapłan nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia, bo wróci z powrotem do tego życia. W momencie, w którym żyje z partnerem, ksiądz nie da rozgrzeszenia i do komunii nie można pójść

- powiedział ksiądz-TikToker.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Wśród nich dominują jednak opinie, które nie zgadzają się z wypowiedzią księdza. "Jeśli druga osoba Cię nie kocha i chce rozwodu, to nie możemy być z nią na siłę, wbrew jej woli, przecież to odebranie wolności" - zauważa jeden z komentujących.

W pozostałych komentarzach czytamy m.in.:

Od kilku lat nie przyjmuję komunii, ani się nie spowiadam. I wiecie co? Jest dobrze.
Szlak mnie trafia jak słyszę, co może, a co nie może. Kościół wymyśla swoje powalone zasady. Niech każdy żyje jak chce. Dlatego jestem daleko od Kościoła

Bulwersujące słowa księdza o kobietach Bulwersujące słowa księdza o kobietach. "Jak z tyłu patrzysz, to jakbyś w stadninie koni był"

A jak została porzucona przez męża to według Kościoła ma być zawsze sama, tak?
Co to za dziwne pytania? Kościół tak namącił ludziom w głowach. Chyba nie taka była nauka Jezusa

Źródło: TikTok

Więcej o: