Przez łysienie latami bała się spojrzeć w lustro. Po metamorfozie płakała ze szczęścia

Łysienie plackowate to przewlekła choroba zapalna mieszków włosowych. Od lat zmaga się z nią Brenda Vickers. Niedawno kobieta przeszła spektakularną metamorfozę pod okiem specjalisty.

Brenda Vickers z Newcastle upon Tyne w Anglii lata temu straciła ogromną ilość włosów. Wszystko z powodu celiakii, której jednym z objawów bywa łysienie plackowate. 78-latka miała przez to ogromne kompleksy. Jak wyznała, bała się patrzeć na siebie w lustrze. Niedawno jednak przeszła metamorfozę, o której zrobiło się głośno na TikToku. 

Zobacz wideo Co byś chciała usłyszeć od swojej mamy?

Straciła włosy przez chorobę. Niedawno przeszła ogromną zmianę 

Na nagraniu widzimy, jak fryzjer nakleja system, czyli sztuczne włosy. Przez specjalne okulary kobieta nie widziała, jak przebiega zabieg. Jednak gdy zobaczyła efekt końcowy popłakała się ze szczęścia. - Czy mam te wszystkie włosy? - pytała z niedowierzaniem. Tutaj możecie zobaczyć nagranie z całego zabiegu: 

Usługa kosztowała 350 funtów. Jednak 78-latka nie żałuje, że wydała na nią tyle pieniędzy. Dzięki zabiegowi jej życie uległo zmianie. Brenda przestała przejmować się swoim wyglądem, a także jest pewniejsza siebie. Poza tym zdaniem wielu osób wygląda znacznie młodziej. - To przyjemne uczucie, że nie muszę być skrępowana, gdy wychodzę z domu. Nie muszę już myśleć: Nie chcę na siebie patrzeć - wyznała. 

Łysienie plackowate - objawy i leczenie

Łysienie plackowate to przewlekła choroba zapalna mieszków włosowych. Objawia się pojawieniem łysych placków, najczęściej na głowie. Leczenie tej choroby jest trudne, często nie przynosi pożądanych efektów. Oczywiście istnieją sposoby, dzięki którym można postęp choroby ograniczyć. Sposób, w jaki ma przebiegać leczenie łysienia plackowatego, należy przedyskutować z lekarzem.

Więcej o: