Połóż to obok mrowiska. W ten sposób skutecznie pozbędziesz się mrówek

Mrówki to pracowite, lecz równie irytujące owady. Stanowią duże zagrożenie dla roślin w ogrodzie i potrafią uprzykrzyć życie, wchodząc do domu czy samochodu. W jaki sposób wypędzić mrówki z działki czy ogródka? Istnieje prosta i efektywna metoda.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z pewnością niejednokrotnie ujrzałaś mrówki w półce, na której znajdował się cukier, pod ulubioną rośliną w ogrodzie lub we wnętrzu samochodu. Nic dziwnego. Owady te bardzo chętnie podążają do miejsc, w których wyczują cukier lub białko. W kontekście ogrodnictwa szkodniki te tworzą tunele pod roślinami, zaburzając ich rozwój i niszcząc przewody korzeniowe. Można wybrać się do sklepu po odpowiedni środek chemiczny, który szybko upora się z mrówkami, jednak na początek warto wypróbować bardziej humanitarną metodę.

Zobacz wideo Roślina Pilea (pieniążek) - jak o nią dbać, by cieszyła oko?

Ten sposób na pozbycie się mrówek jest prosty i skuteczny. Wypędzisz je, zaoszczędzisz czas i pieniądze

Dlaczego mrówki często garną się do "zamieszkania" w domu czy samochodzie? Powodem mogą być resztki jedzenia, najczęściej tego słodkiego w postaci cukierków czy drożdżówek z owocowym nadzieniem. Jeśli na działce lub obok posiadłości znajdziesz mrowisko tych owadów, spróbuj je przechytrzyć w następujący sposób.

Do glinianej, małej doniczki wsyp kilka garści trocin, a następnie ugnieć je na jej dnie. Następnie należy jedynie położyć stworzoną pułapkę obok mrowiska, a mrówki bardzo szybko będą chciały przenieść tam swoje siedzisko. Jeśli po jakimś czasie owady przeniosą się do nowego domu, wtedy zostaje jedynie wynieść doniczkę z mrówkami daleko od naszego ogródka lub miejsca zamieszkania. Taka metoda może być świetną alternatywą dla chemicznych produktów ze sklepowych półek.

Co jeszcze pomoże wygonić mrówki? Masz to w kuchennej półce

Jeśli trik z doniczką i trocinami nie przypadł ci do gustu, istnieją inne domowe sposoby na pozbycie się mrówek. Jednym z nich jest wykorzystanie... ziół i przypraw. Na trasie przemieszczania się owadów spokojnie możesz rozsypać np. cynamon, sól pieprz lub majeranek. Te drażliwe zapachy skutecznie wypędzą szkodniki z domu i ogrodu.

Więcej o: