Jak sadzić sałatę? Wykorzystaj sprawdzony trik ogrodników. Urośnie 2 razy szybciej

Co zrobić, aby sałata wyrosła dwa razy szybciej? Wystarczy skorzystać z jednego triku, żeby skrócić czas od zasiania rośliny do zebrania plonu w połowie. Dowiedz się, na czym polega ten prosty sposób i użyj go w swoim ogródku warzywnym.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sałata to jedno z popularniejszych warzyw. Znajdziemy ją w wielu przepisach. Roślina sprawdzi się także jako dodatek do potraw. Jak wyhodować ją w swoim ogródku? Dzięki jednemu trikowi zrobisz to dwa razy szybciej.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Jak uprawiać sałatę w ogródku? Zadbaj o te szczegóły

Uprawa sałaty jest stosunkowo prosta. Nie oznacza to jednak, że nie warto poznać kilku prostych zasad, aby zapewnić jej najlepsze warunki rozwoju. Przede wszystkim musisz zadbać o właściwe podłoże. Najlepiej sprawdzą się gleby gliniasto-piaszczyste. Pamiętaj także o nawożeniu ziemi obornikiem lub kompostem. 

Fasolka szparagowa Jak siać fasolkę szparagową? Wzejdzie kilka dni szybciej

Przygotowanie stanowiska do uprawy sałaty również nie jest zbyt wymagające. Roślina rozwinie się dobrze zarówno na nasłonecznionych grządkach, jak i na tych zacienionych. Warto jednak zapewnić jej odpowiednią temperaturę. Sałata najlepiej rośnie przy niższych temperaturach. W trakcie cieplejszych miesięcy dobrze jest uprawiać ją w miejscach osłoniętych przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Ekologiczny nawóz do warzyw Uniwersalny nawóz do warzyw. Działa na rośliny jak "dopalacz"

Przyspiesz uprawę sałaty już przy jej sadzeniu. Zastosuj jeden trik

Tiktokerka @ggthegardengirl podzieliła się trikiem wykorzystywanym często przez ogrodników. Pozwoli on skrócić czas oczekiwania na plony w połowie. Na czym polega? Przy sadzeniu warzywa pamiętaj, aby nasiona znajdowały się bardzo blisko siebie. Najlepiej robić to na wilgotnej glebie, na głębokości 1 cm z zachowaniem 20-cm odległości między nasionami. Dzięki temu zdecydowanie szybciej wypuści pierwsze liście. 

W opisie filmiku autorka podzieliła się jeszcze jedną wskazówką. Przy zbieraniu plonów obcinaj tylko część sałaty. W ten sposób sprawisz, że warzywo jeszcze przez długi czas będzie wypuszczało nowe liście. W porównaniu do standardowej metody zbierzesz ich o wiele więcej. 

Więcej o: