Zmieszaj z wodą i umyj płytki na balkonie. Z łatwością pozbędziesz się brudu i ptasich odchodów

Jak wyczyścić płytki na balkonie? Otóż okazuje się, że zamiast stosować specjalistyczne preparaty, warto wypróbować domowe sposoby, które są równie skuteczne. Podpowiadamy niezawodny środek, dzięki któremu uporasz się z ptasimi odchodami i brudem na płytkach.

Wiosenne porządki wiążą się nie tylko ze sprzątaniem ogrodu, ale także doprowadzeniem do porządku tarasu czy balkonu. Wiosną pyli wiele drzew, a uciążliwy pyłek osadza się na płytkach. Często są one pokryte również ptasimi odchodami. Jak poradzić sobie z tego typu zabrudzeniami? Podpowiadamy sprawdzony domowy sposób.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Jak wyczyścić płytki na balkonie? Produkt z twojej kuchni świetnie radzi sobie z brudem

Ptasie odchody są niezwykle trudne do usunięcia, gdyż zawierają amoniak, przez co są żrące i toksyczne. Aby usunąć tego typu zanieczyszczenia z balkonu, najpierw należy przemyć płytki wodą, a następnie przygotować mieszankę z octu. Ocet świetnie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, usuwa przebarwienia i działa jako nabłyszczacz. Bez problemu zlikwiduje ptasie odchody, rdzę, a także kamień, czy tłuste plamy. Jak przygotować miksturę czyszczącą z octu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmieszaj z wodą i umyj płytki. Będą wyglądały jak nowe

Do przygotowania mieszanki potrzebujemy ciepłej wody i octu. Pamiętajmy jednak, że może działać on drażniąco na skórę, więc warto założyć gumowe rękawiczki, aby ochronić dłonie. Oba składniki mieszamy w proporcji 3:1 i odstawiamy na 10 minut. Po upływie tego czasu mikstura jest gotowa do użycia. Wystarczy przelać ją do wiadra i za pomocą mopa przecierać płytki. Ocet rozpuści brud, a podłoga będzie lśniła czystością. Świetnie nadaje się również do czyszczenia sedesu, armatury łazienkowej, pralki, a także luster i szklanych powierzchni.

Więcej o: