Co chciałbyś usłyszeć od swojej mamy? "Pozwolić sobie na słabość"

"Że robię sałatkę jarzynową lepszą niż ona", "że jest ze mnie dumna", "że zawsze będzie po mojej stronie", "żeby pozwolić sobie na słabość" - jest wiele słów, które chcielibyśmy usłyszeć od swojej mamy. Postanowiliśmy zapytać o nie dzieci w różnym wieku. Naszą redakcyjną akcję "Mamy słowa" wsparło wiele znanych nazwisk.

Prezenty na Dzień Matki kojarzą się zazwyczaj z kwiatami, laurkami i innymi rzeczami w pięknych opakowaniach. W Kobieta.Gazeta.pl postawiłyśmy na inny upominek. Chcemy podarować mamom słowa. Zaproszone gwiazdy i członkowie redakcji odpowiedzieli nam na jedno pytanie: "co chciałbyś usłyszeć od swojej mamy?". Ich odpowiedzi stworzyły niezwykły przewodnik po relacjach.

Mamy słowa dla mam

Nasze nagranie nie opierało się na żadnym scenariuszu. Uwieczniliśmy bardzo różne, pełne emocji wypowiedzi. Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła, że uświadomiła sobie, że wszystkie ważne rzeczy już od swojej mamy usłyszała. - Tą najważniejszą było to, żeby mieć odwagę żyć. I mam tę odwagę. Każdego dnia dziękuję i mamie, i sobie, że tak jest – powiedziała. Rozenek-Majdan dodała, że z przyjemnością usłyszałaby też, że zrobiła lepszą sałatkę jarzynową, niż jej mama. – Ale to się nigdy nie uda – żartowała.

W wypowiedziach naszych rozmówców nie zabrakło troski o mamy. – Chciałabym usłyszeć, że już się o mnie nie martwi i że niczego jej nie brakuje – mówiła Józefina Lubieniecka. – I że postanowiła skupić się na sobie i teraz zamierza realizować swoje pasje, spełniać swoje marzenia i pamiętać o swoich potrzebach. (…) Chciałabym kiedyś zadzwonić do niej i usłyszeć, że nie może rozmawiać, bo akurat czyta książkę – dodała Ewelina Flinta.

- I że zawsze czuła i czuje się kochana - powiedział Gamou Fall. 

Zobacz wideo Zobacz nasz spot na Dzień Matki

"Że nie muszę nic zmieniać"

Bovska przyznała, że chciałaby po prostu usłyszeć, że mama ją kocha. - I że jestem piękna i mądra, taka, jaka jestem, że nie muszę nic zmieniać. I że ze wszystkim sobie w życiu poradzę - dodała. 

- Najbardziej bym chciała usłyszeć, że mam bardzo wielki talent i że bardzo lubi spędzać ze mną czas. Byłoby mi też bardzo miło, gdyby powiedziała, że robię dobre potrawy, bo bardzo lubię gotować - zdradziła nam Wiktoria Kowalczyk z zespołu Małe TGD. Jej kolega z zespołu, Tymek Komarczewski przyznał, że chciałby usłyszeć, że mama kocha go z całego serca i zawsze może na nią liczyć.

Dzień Matki jest też szczególnym dniem dla Sylwii Nowak. Aktorka zdradziła nam, że bardzo chciałaby usłyszeć od mamy, że jest z niej dumna. - Z tego, jaką kobietą jestem. I że jestem najlepszym prezentem, jaki mógł jej się zdarzyć z okazji Dnia Matki, ponieważ urodziła mnie właśnie w tym dniu - powiedziała.

Monika Miller dodała, że chciałaby usłyszeć, że pomimo że ma dość trudny charakter, mama zawsze będzie po jej stronie. - Że zawsze będzie ze mną i nigdy mnie nie opuści - stwierdziła. 

"Po prostu usłyszeć"

Wzruszające wspomnienie przywołała Anna Świątczak. - Chciałabym usłyszeć jeszcze raz to, co często powtarzała: żeby nie być za wszelką cenę silną, niezniszczalną, ale pozwolić sobie nie wiedzieć, pozwolić sobie na słabość. A tak naprawdę, ponieważ nie ma już jej ze mną, to po prostu bardzo chciałabym ją usłyszeć - powiedziała.

***

W projekcie wzięli udział dziennikarze i dziennikarki portalu Gazeta.pl: Rafał Madajczak, Natalia Kurczak, Klaudia Kolasa, Bartłomiej Marcinkowski, Agnieszka Matracka, Ewa Walas i Tomasz Korniejew, a także znane osoby: Małgorzata Rozenek-Majdan, Sylwia Nowak, Monika Miller, Ania Świątczak, Józefina Lubieniecka, Gamou Fall, Ewelina Flinta, Bovska, Tymek Komarczewski oraz Wiktoria Kowalczyk z zespołu Małe TGD.

Więcej o: