Zmiażdż trzy i wetrzyj w ubranie. Uporczywe plamy po dezodorancie znikną

Nie ma nic gorszego niż założenie rano ulubionej bluzki, która okazuje się nie do noszenia z powodu nieestetycznych plam po dezodorancie. Na szczęście dzięki kilku skutecznym technikom, ubrania znów będą wyglądać elegancko. Wystarczy, że sięgniesz po rzeczy, które już masz w domu.

Dezodorant, niezależnie czy w sprayu, czy też w kulce stanowi podstawowy element kosmetyczki każdego człowieka. W pośpiechu tuż przed wyjściem często nakładamy lub psikamy się nim, by upewnić się, że będziemy chronieni przed potem pod pachami. Następnie zakładamy czarną bluzkę i wtedy zdajemy sobie sprawę, że niegdyś czysty top jest teraz pokryty nieestetycznymi białymi smugami. Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy nawet zmieniać ubrania, ponieważ te świeże plamy są szczególnie łatwe do usunięcia.

Liam Neeson i Natasha Richardson Miłość przerwała śmierć. Liam Neeson odłączył żonę od aparatury

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cieniowanie oka łyżką, eyeliner w dowolnym kolorze, podrasowanie tuszu do rzęs - testujemy znane triki

Jak się pozbyć plam z dezodorantu? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów

Usuwanie plam z dezodorantu z ubrań to częsty problem wielu osób. Na szczęście możesz to zrobić szybko i łatwo w swoim domu. Kiedy potrzebujesz domowego środka na plamy pod pachami, najlepszym sposobem na to jest kwas, który aktywnie rozpuszcza wiązania między białkami, zasadami i aluminium, odpowiedzialne za plamy. Znalezienie go może wydawać się trudne lub kosztowne, ale nic z tych rzeczy. Wiele takich produktów można znaleźć w domu lub w lokalnym sklepie. Następnym razem, wypróbuj jeden z tych pięciu sposobów.

  1. Nadtlenek wodoru, czyli woda utleniona. Zmieszaj 3% roztwór wody utlenionej z wodą w proporcji 1:3. Namocz plamę i odczekaj 30 minut. Możesz dodać również kilka kropel octu. Pamiętaj, że nadtlenek wodoru ma właściwości wybielające, więc ta metoda nadaje się tylko do białych ubrań.
  2. Soda oczyszczona. Zmieszaj sodę oczyszczoną w pastę w stosunku 3:1 z wodą i wetrzyj w plamę np. starą szczoteczką do zębów. Możesz również dodać odrobinę nadtlenku wodoru, aby uzyskać dodatkowy efekt na białych ubraniach. 
  3. Biały ocet. Połącz dwie łyżki octu z jedną szklanką wody i namocz ubranie.
  4. Sok z cytryny. Połącz sok z cytryny z taką samą ilością wody i wetrzyj w plamę.
  5. Aspiryna. Zmiażdż trzy lub cztery tabletki aspiryny i wymieszaj z ciepłą wodą. Namocz plamę w roztworze przez dwie do trzech godzin, a następnie wypierz jak zwykle. Ta metoda powinna być stosowana tylko do białych ubrań.

Jakich produktów nie mrozić? Czy wszystkie produkty można mrozić? Zastanów się dwa razy

Jak usunąć plamy z dezodorantu? Lepiej im zapobiegaj

Plamy z dezodorantu różnią się od plam z potu. Są to zwykle białe smugi utworzone z cząsteczek antyperspirantu, które zawierają sole i inne składniki zapobiegające poceniu się. Kiedy pocisz się przez te składniki, mogą one tworzyć stałe plamy, które często są trudne do usunięcia w praniu. Aby im zapobiegać, pamiętaj:

  • Aby dobrze wstrząsnąć produktem, aby upewnić się, że proszek chlorohydratu glinu jest równomiernie rozprowadzony w puszce, a następnie na samej skórze.
  • Poczekać, aż dezodorant całkowicie wyschnie, zanim się ubierzesz, aby zapewnić jak najmniejsze przenikanie produktu.
  • Prać białe i jasne ubrania, gdy tylko skończysz je nosić, aby bakterie znajdujące się w pocie nie mieszały się ze składnikami dezodorantu i nie tworzyły brzydkich żółtych plam.
Więcej o: