Jak stosować drożdże w ogrodzie? To niezawodny środek nie tylko na mrówki

Zazwyczaj wykorzystujemy je w kuchni, lecz okazuje się, że świetnie przydają się również w pielęgnacji roślin. Działają odstraszająco, bakteriobójczo i chronią uprawy przed szkodnikami. Oto kilka sposobów, jak wykorzystać drożdże w ogrodzie.

Mszyce i mrówki często sieją spustoszenie w naszych ogrodach i na działkach. Jak sobie z nimi poradzić? Zamiast sięgać po specjalistyczne preparaty, wypróbujmy domowy sposób na mszyce, który świetnie działa także na inne owady niszczące nasze rośliny. Wykorzystaj drożdże w ogrodzie w walce z uciążliwymi szkodnikami. 

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Na co drożdże w ogrodzie? Wypróbuj domowy sposób na mszyce

Mszyce to niewielkie owady, które żerują na liściach roślin. Jeśli zauważymy ich obecność, należy od razu reagować, gdyż szybko się rozmnażają i mogą doprowadzić do obumarcia rośliny. Jednak zanim sięgniemy po środki ze sklepu ogrodniczego, warto wypróbować domowy sposób na mszyce, który działa równie skutecznie. Do jego wykonania przydadzą nam się drożdże. Stanowią one świetną alternatywę dla chemicznych preparatów i nie uszkadzają roślin

  • 100 g drożdży rozpuszczamy w pięciu litrach wody.
  • Dodajemy 6 kropli mydła w płynie i mieszamy całość. 
  • Odstawiamy na 2 godziny, a po upływie tego czasu przelewamy do butelki z atomizerem i pryskamy rośliny. 
  • Oprysk wykonujemy raz w tygodniu, aby ociągnąć oczekiwane efekty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na mrówki w ogrodzie? Przygotuj pułapkę z użyciem drożdży

Jeśli zastanawiasz się, jakie jeszcze zastosowanie mogą mieć drożdże w ogrodzie, warto wiedzieć, że popularny składnik w naszej kuchni świetnie działa również na mrówki. Owady te uwielbiają ich zapach i chętnie do niego lgną, więc możemy przygotować specjalną pułapkę. Jak ją wykonać? 100 g suchych drożdży mieszamy z 100 g cukru i zalewamy litrem wody. Odstawiamy na godzinę, a po upływie tego czasu przelewamy do małych pojemników i ustawiamy w miejscach, gdzie najczęściej przebywają mrówki.

Więcej o: