Chory na demencję ojciec zaskoczył córkę w dniu jej ślubu. "Moje serce płacze"

Demencja dotyka wiele osób w podeszłym wieku. Mają wówczas problemy z pamięcią, nie rozpoznają swoich bliskich ani miejsc, w których się znajdują. Każdy przebłysk świadomości to radość dla rodziny chorego. Przekonała się o tym pewna panna młoda, kiedy w dniu jej ślubu jej ojciec ją rozpoznał.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Demencja inaczej nazywana jest otępieniem starczym. Charakteryzuje się problemami z pamięcią, spowolnionym myśleniem oraz obniżeniem sprawności. Dotyka głównie osoby starsze, ale cierpią także ich bliscy. Chorzy często nie rozpoznają członków swojej rodziny i traktują ich jak obce osoby. Zdarza się jednak, że człowiek z demencją nagle doznaje przebłysku świadomości. Tak było w przypadku pewnej panny młodej i jej taty.

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Jej ojciec choruje na demencję. Nagle ją rozpoznał

Na profilu użytkownika weddingfiesta na TikToku pojawił się filmik przedstawiający pannę młodą w towarzystwie jej ojca. Mężczyzna choruje na demencję i nie pamięta swojej córki. W ramach terapii kobieta przyniosła mu płótno i pędzle. Chociaż nie dołączyła do zestawu farb, pytała ojca, czy pamięta, jak kiedyś wspólnie malowali. Ten przytaknął i skupiał się na pociągnięciach pędzlem. W pewnym momencie spojrzał na córkę i ją rozpoznał. Był zachwycony tym, jak kobieta prezentuje się w sukni ślubnej i powiedział:

Kochanie, wyglądasz pięknie.

Wyjątkowy moment między tatą a córką. Internauci poruszeni

Panna młoda była w szoku i od razu zaproponowała, żeby ojciec wspólnie z nią udał się na ceremonię. Chciała wykorzystać moment świadomości mężczyzny, żeby razem z nią mógł przeżywać tę ważną chwilę. Nagranie bardzo poruszyło internautów. Polubiło je 3,8 mln ludzi i pojawiło się pod nim mnóstwo komentarzy. Użytkownicy są wzruszeni i pełni podziwu dla córki mężczyzny. Dzielą się też swoimi doświadczeniami.

Demencja jest taka okrutna.
Moje serce płacze.
To sprawiło, że jej dzień był jeszcze bardziej niezapomniany.
Mam ogromny szacunek dla ludzi, którzy opiekują się rodzicami z demencją.
Moja mama ma demencję i właśnie te chwile świadomości pomagają mi się trzymać.
Więcej o: