Dorzuć gąbkę do prania. Ten trik będziesz stosować już zawsze. "Świetnie działa"

Czasami nawet takie zadania jak przygotowanie prania mogą nam sprawić nieco problemów. Jeden z nich można z łatwością rozwiązać za pomocą rzeczy, którą wykorzystujemy w kuchni. Wystarczy sięgnąć po gąbkę do mycia naczyń, a w mig pożegnasz irytujący problem.

Okazuje się, że gąbka do mycia naczyń może mieć znacznie więcej zastosowań niż tylko usuwanie zabrudzeń z talerzy. Świetnie sprawdza się również do mycia innych powierzchni czy czyszczenia obuwia. Jedna z tiktokerek zdradziła jednak swoje nietypowe zastosowanie dla gąbki do mycia naczyń. Jak ją wykorzystuje? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapomnij o denerwującym problemie. Wystarczy gąbka do mycia naczyń

Właściciele zwierząt doskonale wiedzą, jak trudno usunąć sierść pupila z ubrań, kanapy czy foteli. Szczególnie jest to uciążliwe w okresie wiosenno-letnim, gdy zwierzęta zmieniają futro na nowy sezon. Ilość pozostawianej wówczas sierści jest naprawdę duża i często trudną ją usunąć za pomocą konwencjonalnych sposobów. Jedna z tiktokerek przychodzi jednak ze sprytnym rozwiązaniem.

Giulia Cence udostępniła krótki filmik na TikToku, podczas którego zdradza jeden ze swoich sekretów. Pokazuje, że razem z rzeczami do prania, do bębna pralki wkłada również gąbkę do mycia naczyń i dopiero włącza urządzenie. Po wszystkim wyciąga gąbkę oklejoną sierścią zwierząt, która wcześniej znajdowały się na odzieży. Ten sprytny trik pomaga uporać się z nadmiarem futra i dzięki niemu ubrania po praniu nie są nim oklejone. Pomysł z filmiku spodobał się także użytkowniczkom TikToka.

Nie do wiary! Lecę wypróbować.
Jeśli to naprawdę działa, będę najszczęśliwszą osobą na świecie!
Świetnie działa na kocie futro.

Jak usunąć sierść pupila z kanapy? Ten trik możesz wykorzystać od razu

Jak jednak rozprawić się z nadmiarem futra, które znajduje się na kanapie, dywanie czy fotelach? W tych przypadkach gąbka do mycia naczyń nie pomoże, jednak istnieją inne domowe sposoby, które doskonale sobie poradzą. Jednym z nich jest wykorzystanie gumowej rękawiczki. Należy założyć ją na dłoń i zmoczyć wodą, a następnie energicznie pocierać kanapę. Futro przyczepi się do lateksowej powierzchni i szybko zniknie z siedziska.

Poza gumową rękawiczką przydatna okazuje się być także zwykła bawełniana ściereczka. Zmocz ją wodną, a następnie przetrzyj dywan lub fotel. Futro od razu się do niej przyczepi, a ty bez wysiłku pozbędziesz się go na jakiś czas. Niektórzy stosują też rolkę do ubrań, lecz jeśli jej nie masz, z łatwością pozbędziesz się sierści za pomocą taśmy klejącej.

Więcej o: