Włóż obranego ziemniaka do butów i zostaw na noc. Dokuczliwy problem zniknie w okamgnieniu

Chociaż zazwyczaj używamy ich w kuchni i wiele osób nie wyobraża sobie bez nich obiadu, można wykorzystać je także na wiele innych sposobów. Włóż obranego ziemniaka do buta, a poradzisz sobie z popularnym problemem.

Ziemniaki nadają się nie tylko do jedzenia, ale pomagają w przypadku popularnych problemów np. z włosami. Sok z tych bulwiastych warzyw zapobiega ich wypadaniu i przyspiesza porost nowych kosmyków. Ziemniaki są także przydatne w codziennym życiu. Sprawdź, co się stanie, gdy włożysz obranego ziemniaka do buta.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Włóż ziemniaka do buta. Efekt cię zaskoczy

Chociaż umieszczenie ziemniaka w bucie wydaje się kontrowersyjnym pomysłem, pomaga w walce z pewnym problemem. Skórzane buty mają to do siebie, że często obcierają lub uciskają palce, ponieważ nie są wystarczająco rozciągnięte. Zamiast zanosić je do szewca, który za pomocą kopyta rozciągnie buty, możemy wykorzystać ziemniaki. Wystarczy je obrać, a następnie włożyć do czubków obuwia i pozostawić na noc. Przez kilka godzin sok zmiękczy skórę i sprawi, że będzie bardziej rozciągliwa, a buty staną się nieco luźniejsze. Rankiem wystarczy wyjąć ziemniaka i przetrzeć wnętrze wilgotną ściereczką, by pozbyć się resztek miąższu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niemiły zapach z butów? Z pomocą przyjdzie ci ziemniak

Ziemniaki świetnie sprawdzają się także w czyszczeniu skórzanego obuwia. Wystarczy rozciąć warzywo na pół i przetrzeć skórę, a usunie wszystkie zanieczyszczenia i plamy. Dodatkowo ziemniaczany sok nabłyszczy obuwie i odżywi skórzany materiał, dzięki czemu będzie wyglądało, jakby dopiero co kupiono je w sklepie. Ziemniaki niwelują również zapachy. Jeśli buty mają nieprzyjemną woń, włóż warzywo do środka i pozostaw na noc, a przykry aromat zniknie.

Więcej o: