Koniec z odciskami! Ten banalny trik zapobiega pęcherzom. Noś obcasy na komunii i weselu bez bólu oraz otarć

Podczas kompletowania stylizacji na wyjątkowe okazje, często decydujemy się na sandałki na obcasie. Nierozchodzone często powodują odciski i bolesne pęcherze, co potrafi zepsuć nawet najlepszą zabawę. Ten prosty trik pozwoli ci cieszyć się eleganckim obuwiem bez zmartwień o otarcia i bąble.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kompletując stylizację na wesele, komunię czy inną wyjątkową okazję, często decydujemy się na obcasy. Takie obuwie prezentuje się przepięknie i bardzo elegancko, lecz często może prowadzić do bolesnych otarć oraz odcisków. Przed specjalną okazją warto takie buty rozchodzić, by zminimalizować ryzyko powstania bąbli. Nie zawsze jednak mamy taką okazję i wystarczająco dużo czasu. Z ratunkiem przychodzi do nas Devin z profilu @devinraimo z prostym trikiem zapobiegającym odciskom. Wystarczy dezodorant. 

Zobacz wideo Zniszczone obcasy w ukochanych szpilkach? Sprawdź, jak łatwo możesz je naprawić!

Jak nosić nowe obcasy bez rozchodzenia? Tiktokerka służy złotą radą

Nie ma nic bardziej psującego imprezę, niż pojawiający się na stopie bolesny odcisk, który uniemożliwia nam dalszą zabawę. By zapobiec nieprzyjemnej niespodziance, przed nałożeniem szpilek zaaplikuj dezodorant na newralgiczne miejsca na stopach, które są najbardziej podatne na otarcia. Dezodorant stworzy barierę, która ochroni skórę przed powstawaniem otarć.

Od kiedy zaczęłam stosować ten trik mogę nosić każde obcasy 

Mówi Devin, która zmagała się z odciskami do takiego stopnia, że krwawiące otarcia niszczyły jej każde buty. 

Inne sposoby na zapobieganie odciskom. Talk zmniejszy prawdopodobieństwo otarć

Jedną z przyczyn powstawania odcisków, jest wzmożona wilgoć w bucie. Jest to normalne zjawisko, trudne do uniknięcia, zwłaszcza podczas wysokich temperatur czy zabawy i tańca. Spocona i zawilgotniała skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia. By im zapobiec, wystarczy odrobina talku. Przed założeniem obuwia lekko natrzyj je talkiem, co zminimalizuje wilgotność w bucie. 

Niegdyś buty na obcasach były atrybutem męskościNiegdyś buty na obcasach były atrybutem męskości Moustache Girl / shutterstock

Komfort przede wszystkim. By zapobiec pęcherzom, dobierz odpowiednie obuwie

Przede wszystkim powodem powstawania bolesnych niespodzianek na stopach jest intensywne tarcie oraz zbyt duży nacisk na powierzchnię skóry. Istotne jest by obcasy na wyjątkową okazję, były dobrze dopasowane do kształtu stopy. Choć niektóre modele kuszą swoim pięknym kolorem i wyglądem, pamiętaj, żeby podczas wyboru obuwia kierować się komfortem. Dzięki temu będziesz miała w szafie szpilki, które posłużą ci przez lata. 

szpilki, wysokie obcasyszpilki, wysokie obcasy Fot. Shutterstock

Więcej o: