Miała 9 mężów. Z ostatnim spędziła 30 lat i to on był miłością jej życia

Zsa Zsa Gabor miała aż dziewięciu mężów. Najkrótsze jej małżeństw trwało jeden dzień, a najdłuższe ponad 30 lat. To ona jest autorką słów: Nie poznasz mężczyzny naprawdę, dopóki się z nim nie rozwiedziesz.

Zsa Zsa Gabor, a właściwie Sári Gábor, to amerykańska aktorka węgierskiego pochodzenia, która przed laty zdobyła ogromną popularność w Hollywood. Gdy emigrowała do Stanów Zjednoczonych, miała już na swoim koncie koronę miss Węgier. Miała też już za sobą pierwszy ślub. Jej wybrankiem był o prawie dwadzieścia lat starszy turecki dyplomatą. Związek jednak rozpadł się niedługo po przeprowadzce aspirującej aktorki do USA. 

Zobacz wideo Mozil o weselu za dwa tysiące:

Gabor zadebiutowała w 1952 roku rolą w komedii muzycznej  "Lovely to Look at". Miała wówczas 26 lata. W sumie zagrała aż w 64 filmach. Mimo to po latach większe zainteresowanie niż artystyczny dorobek gwiazdy wzbudza jej burzliwe życie uczuciowe.

Aż dziewięć razy wychodziła za mąż

Obecnie mówi się, że to Zsa Zsa Gabor była pierwszą celebrytką. Przez całą swoją karierę starała się, by o niej mówiono. Aktorka miała aż dziewięciu mężów, a najkrótsze z jej małżeństw trwało tylko jeden dzień. To właśnie ona jest autorką słów: Nie poznasz mężczyzny naprawdę, dopóki się z nim nie rozwiedziesz. A na pytanie, ilu miała mężów, zazwyczaj odpowiadała: Swoich, czy cudzy?

 

"Jeżeli jesteś z kimś tyle czasu, zakochujesz się"

Co ciekawe, z ostatnim mężem, Frédériciem Prinz von Anhaltem, aktorka była związana przez 30 lat, aż do swojej śmierci w 2016 roku. W jednym z wywiadów mężczyzna zdradził sekret ich udanej relacji. Okazuje się, że jej podstawą była przyjaźń. - Nie pobraliśmy się z miłości. To była przyjaźń. Jednak jeżeli jesteś z kimś tyle czasu, zakochujesz się - powiedział Frédéric.

Więcej o: