Jak wyhodować mango z pestki? Wystarczy jeden prosty trik. "O kurczę, to działa!"

Niektórzy fani roślin lubią eksperymentować z sadzeniem różnych nasion. Popularne jest już wykorzystywanie pestek awokado, by cieszyć oko piękną rośliną, lecz warto też w podobny sposób potraktować wnętrze mango. Jak wyhodować je z pestki? Podpowiadamy.

Nawet jeśli nie jesteś zafascynowana roślinami, prawdopodobnie próbowałaś wyhodować jedną z pestki awokado. Swego czasu był to bardzo popularny trend w mediach społecznościowych. Teraz przyszedł czas na mango. Choć w naszym klimacie nie możemy spodziewać się, że z jego pestki wyrośnie nam drzewo dające owoce, to otrzymamy piękną, zieloną roślinę, która będzie cieszyć oko. Jak ją wyhodować? Wystarczy zastosować jeden trik.

Zobacz wideo 2 myki na szybkie pokrojenie mango

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kupiłaś mango? Zamiast wyrzucać pestkę, wyhoduj z niej piękną roślinę

Tak samo jak z awokado, również z pestki mango możemy wyhodować roślinę, która fantastycznie będzie zdobiła parapety w naszych domach. Choć często zadanie to nie należy do najłatwiejszych, uzyskany efekt będzie zachwycał przez długi czas. Jak wyhodować mango z pestki, która została nam po zjedzeniu owocu? Żeby ułatwić sobie zadanie, wystarczy zastosować jeden sprytny trik.

Gdy obierzesz mango, od razu zajmij się pestką. Im szybciej, tym większe prawdopodobieństwo, że wyhodujemy z niej efektowną roślinę. Armen Adamjan podpowiada w krótkim nagraniu na TikToku, jak to zrobić. Wystarczy bok pestki ostrożnie naciąć na środku, tworząc niewielki otwór. Następnie tępe narzędzie np. łyżeczkę, umieść w nacięciu i przekręć, by pestka się o tworzyła. W jej środku znajdziesz nasiono, które należy umieścić na godzinę w wodzie. W międzyczasie przygotuj doniczkę z ziemią, a gdy nasiono będzie gotowe, umieść je w niej "brzuszkiem" do dołu. Pozostaw jednak wierzch pestki powyżej ziemi i pamiętaj o regularnym jej zraszaniu. Żeby wszystko się udało, należy zastosować jeden trik. Przykryj pestkę uciętą w połowie butelką po wodzie lub okryj folią. Dzięki temu zapewnisz jej odpowiednie warunki, a po jakimś czasie zauważysz, że roślina kiełkuje, ciesząc oko coraz piękniejszym wyglądem.

Co zrobić, żeby mango ładnie urosło? Wypróbuj pewien trik

Krótki filmik na TikToku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem użytkowników oraz użytkowniczek aplikacji. Materiał został odtworzony ponad 14 milionów razy, a w sekcji komentarzy pozostawiono prawie pięć tysięcy opinii na jego temat. Wśród nich znalazło się wiele osób, które skorzystały z triku TikTokera i są nim zachwycone. W jednym z komentarzy mężczyzna zdradził też co zrobić, by roślina wyhodowana z mango szybciej zaczęła doskonale się prezentować. 

Zrobiłem to i działa, więc teraz hoduję drzewo mango.
Dodam mango do mojej hodowlanej dżungli.
Zasadziłem mango tydzień temu i dzisiaj nasiono zrobiło się zielone i ma korzenie.
O kurczę, to działa!

Armen Adamjan w jednym z komentarzy pod TikTokiem zdradził, że dobrze jest nawozić pestkę mango domowym środkiem, który dostarczy jej niezbędnych składników odżywczych. W tym celu poleca wykorzystać skórki bananów, które zwykle lądują w koszu. Można przygotować z nich nawóz, którym warto regularnie podlewać roślinę. 

Więcej o: