Spryskaj tym papier do pieczenia i włóż do szafy. Różnicę zobaczysz od razu

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z szafy? Jest prosty sposób, aby temu zapobiec i wystarczą do tego jedynie dwie rzeczy. Podpowiadamy, jak zrobić niezawodny domowy odświeżacz do szafy.

Jak sprawić, aby ubrania pachniały ładnie nie tylko po wyjęciu z pralki? Warto sięgnąć po odświeżacze powietrza do szafy. Ich przygotowanie zajmie dosłownie kilka minut, a najczęściej potrzebne składniki większość z nas ma już w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Co włożyć do szafy, żeby pachniało? Przyda się papier do pieczenia

Zanim przystąpimy do przygotowywania odświeżacza, należy pamiętać, aby w szafie nie uciskać dużej liczby ubrań. Prowadzi to bowiem do gorszej cyrkulacji powietrza, a tym samym tworzenia się niezbyt przyjemnego zapachu. Jak temu zapobiec? Potrzebny będzie papier do pieczenia i ulubiona perfuma. Ucinamy kawałek papieru i delikatnie spryskujemy go perfumą. Gdy arkusz wyschnie, wkładamy go do szafy i tyle. Wystarczy wymieniać go co około 3 tygodnie. 

Naturalne zapachy do szafy. Domowe sposoby na odświeżenie

To niejedyne sposoby, aby z szafy unosił się miły zapach. Herbatę liściastą należy umieścić w woreczku, a następnie skropić kilkoma kroplami dowolnego olejku eterycznego lub dodać kilka goździków. Tak przygotowany odświeżacz sprawi, że herbata pochłonie zapach stęchlizny, a olejek lub przyprawy zapewnią przyjemny zapach. Można wykorzystać też plasterki pomarańczy lub cytryny. Przed włożeniem ich do szafy, należy wysuszyć je na grzejniku lub w piekarniku, wetknąć w nie kilka goździków, a później położyć na talerzyku. Miłośniczki soli do kąpieli, mogą przesypać odrobinę produktu do otwartego słoiczka i włożyć do szafy. W każdym z tych przypadków należy pamiętać o regularnym wymienianiu odświeżacza, minimum raz w miesiącu. 

Więcej o: