Wsyp łyżeczkę do wazonu i wymieszaj. Kwiaty odżyją i będą cieszyć oczy przez wiele dni

Cięte kwiaty w wazonie ożywiają wnętrze, są pięknym elementem dekoracyjnym, a także wprowadzają do mieszkania powiew świeżości. Zdarza się jednak, że szybko marnieją. Jak temu zapobiec? Podpowiadamy świetny trik.

Co zrobić, jeśli kwiaty w wazonie wyglądają pięknie przez kilka dni, a potem zaczynają marnieć? Aby przedłużyć ich żywotność, warto zastosować sprawdzony trik, dzięki któremu znacznie dłużej będą cieszyć nasze oczy.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Zrób to, zanim włożysz kwiaty do wazonu. Przedłużysz ich żywotność

Zanim umieścimy kwiaty w wazonie, pamiętajmy o tym, aby przyciąć ich końce. Kwiaty "piją" wodę właśnie poprzez łodygi, a jeśli będą one uschnięte, roślina nie będzie w stanie pobrać tyle płynu, ile potrzebuje. Tniemy 1 do 3 centymetrów pod kątem 45 stopni, gdyż zwiększona powierzchnia ułatwi pobieranie wody. Łodygi podcinamy za każdym razem, gdy zmieniamy wodę w wazonie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, aby kwiaty stały w wazonie dłużej? Przyda ci się produkt z kuchni 

Kwiaciarnie często dołączają do bukietów specjalne odżywki, ale jeśli jej nie otrzymaliśmy lub chcemy zastosować domową i naturalną metodę odżywienia roślin, przyda nam się popularny składnik z kuchennej szafki. Otóż okazuje się, że cukier świetnie wzmacnia rośliny, wydłuża pączkowanie i sprawia, że kwiaty są zdrowsze, bardziej zielone i postoją w wazonie znacznie dłużej. Jak widzimy na tiktokowym profilu Kreatewithkeisha wystarczy wsypać łyżeczkę cukru na dno wazonu, wlać wodę i wymieszać. Tym sposobem nasze kwiaty przeżyją w wazonie znacznie dłużej.

Innym sposobem na odżywienie uschniętych kwiatów jest zastosowanie lakieru do włosów. Kwiaty wystarczy spryskać lakierem z odległości kilkunastu centymetrów. Pamiętajmy, aby zachować tę odległość, gdyż pryskanie z bliska może je uszkodzić. Odstawiamy kwiaty, aby wyschły, a potem umieszczamy w wazonie. 

Więcej o: