Połącz dwa składniki i nałóż na powieki. Dzięki domowej odżywce rzęsy będą jak po liftingu

Czasami skuteczne i proste rozwiązania mamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli chcesz mieć rzęsy jak po liftingu, sięgnij po dwa składniki. Gdy je zmieszasz, domowa odżywka do rzęs będzie gotowa do użycia. Efekty, które po niej uzyskasz mogą cię zaskoczyć.

Nie od dziś wiadomo, że stosowanie odżywek do włosów poprawia ich kondycję i wspomaga wzrost. Podobnie jest z rzęsami. Jeśli chcesz by rosły gęste, zdrowe oraz długie, możesz pomóc im, korzystając z domowego serum, które doskonale je odżywi. Dzięki temu zapomnisz o liftingu czy sztucznych rzęsach, a może i nawet pożegnasz się z tuszem!

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przyciągaj spojrzenia. Domowa odżywka do rzęs wspomoże ich wzrost

W drogeriach można znaleźć różne odżywki do rzęs, które wspomogą ich wzrost. Są one jednak kosztowne, a w większości składają się ze składników, które możesz mieć już w domu. Zamiast więc wydawać krocie, samodzielnie przygotuj serum, które odżywi, wydłuży i zagęści rzęsy. TikTokerka z profilu @shadedandbladed podzieliła się swoim przepisem. Co należy zrobić, by przygotować domową odżywkę do rzęs?

TikTokerka z profilu @shadedandbladed specjalizuje się w liftingu rzęs, a na swoim profilu podzieliła się przepisem na domowe serum, które poprawi ich wzrost. Wystarczy umyć opakowanie po tuszu do rzęs lub kupić nowe i środku umieścić olej rycynowy połączony z kilkoma kroplami witaminy E. Składniki należy wymieszać i stosować codziennie po wieczornej pielęgnacji twarzy. Olej rycynowy wzmacnia, przycienia i wydłuża rzęsy, a witamina E działa odżywczo oraz regenerująco. 

Lifting rzęs nie będzie potrzebny. Wykorzystaj to, co masz w domu

Film z profilu @shadedandbladed zdobył popularność i chętnie jest komentowany przez użytkowniczki aplikacji. Wiele osób wskazuje, że zastosowanie olejku rycynowego jest doskonałym pomysłem, lecz niektóre z nich szukają też innych alternatyw. Co można więc wykorzystać zamiast oleju rycynowego?

Ja używam samego oleju rycynowego i działa.
Możesz po prostu użyć oleju rycynowego i oleju argonowego zmieszanego bez witaminy E.

Bazą domowej odżywki do rzęs może być nie tylko olej rycynowy. Doskonale zadziała również olej arganowy, który od lat znany jest ze swoich wyjątkowych właściwości. Zwykle stosujemy go na włosy, lecz świetnie sprawdzi się również do odżywienia oraz wzmocnienia rzęs. Niektórzy stawiają też na żel aloesowy, który łączą w proporcjach 4:1 z wybranym olejem. Najpopularniejszym wyborem jest wówczas olej arganowy, rycynowy lub oliwa z oliwek.

Więcej o: