Zmywarka nie domywa naczyń? Odkręć jeden element i dokładnie umyj. Zapomnisz o problemie

Co zrobić, jeśli ze zmywarki wyjmujemy niedomyte naczynia? To może oznaczać nie tylko, że czas porządnie wyczyścić urządzenie. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest ominięcie jednego elementu podczas czyszczenia.

Zmywarka to z pewnością duże ułatwienie w domu podczas sprzątania, szczególnie jeśli mamy dużą rodzinę. Trzeba jednak pamiętać o jej regularnym czyszczeniu, inaczej ze środka może zacząć się wydobywać nie tylko nieprzyjemna woń, ale też może przestać domywać naczynia. Co wówczas zrobić? W pierwszej kolejności należy upewnić się, że czyszcząc zmywarkę, nie pomijamy jednego bardzo ważnego elementu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Co zrobić, gdy zmywarka nie domywa naczyń? Zerknij na spryskiwacze

Woda do wnętrza zmywarki dostaje się przez niewielkie otwory spryskiwaczy. Z każdym cyklem może osadzać się na nich kamień, o czym często wielu użytkowników zmywarek zapomina. To właśnie one mogą prowadzić do niedomywania naczyń. Można temu jednak zapobiec. Wystarczy odkręcić plastikową nakrętkę, którą spryskiwacze są przymocowane. Najczęściej znajduje się ona na środku. Następnie dokładnie myjemy ramę spryskiwaczy i przykręcamy z powrotem. To powinno rozwiązać problem. 

Jak wyczyścić zmywarkę? Domowe sposoby, które warto znać

Oczywiście nie należy zapominać o myciu całego urządzenia przynajmniej raz w miesiącu. Można to zrobić przy wykorzystaniu octu. Szklankę płynu wlewamy na dno zmywarki i zostawiamy na minimum 15 minut. Po tym czasie włączamy program samoczyszczenia. Nie tylko zdezynfekujemy środek, ale i pozbędziemy się przykrych zapachów. Świetną alternatywą będzie też pasta na bazie sody oczyszczonej i soku z cytryny. Łączymy oba elementy do uzyskania gęstej konsystencji, wcieramy w szczeliny i uszczelki zmywarki, a następnie uruchamiamy program samoczyszczenia.

Więcej o: