Podsyp tym borówkę. Nie zapłacisz ani grosza, a krzewy będą uginać się od owoców. "Robię to od 20 lat"

Jak zrobić niezawodny nawóz do borówki w domu? Okazuje się, że nie trzeba wydawać na to ani złotówki. Na wzrost owoców doskonale podziałają resztki, które zazwyczaj lądują w koszu.

Uprawa borówki amerykańskiej w ogrodzie nie jest trudna, ale trzeba zadbać o odpowiednie nawożenie krzewów. Zamiast sięgać po sklepowe prearaty, lepiej wykorzystać resztki z kuchni oraz ogrodu. W jaki sposób? Podpowiadamy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ciasto jogurtowe z borówkami [HAPS KIDS]

Borówka amerykańska. Nawożenie skoszoną trawą może przynieść zaskakujące efekty

Użytkownik TikToka o nicku stalewiak podzielił się trikiem, który stosuje już od trzech lat. Wszystkie rośliny w ogrodzie podsypuje skoszoną trawą. Pod filmikiem nie zabrakło komentarzy zachwyconych użytkowników oraz osób, które również stosują ten patent od lat:

Ja to robię od 20 lat. Warzywa, drzewka, kwiaty doniczkowe
Robię tak na warzywniku
Dokładnie, mój mąż również tak robi
Ja też tak robię. Drzewka rosną jak szalone.

Nawóz ze skoszonej trawy jest nie tylko całkowicie darmowy i naturalny, ale przede wszystkim skuteczny. Jest to bowiem bogate źródło azotu oraz innych składników, które sprawiają, że korzenie drzew i krzewów szybciej się rozrastają i są silniejsze. 

Domowy nawóz do borówki amerykańskiej. Jak zrobić? Nawóz z fusów do kawy to strzał w dziesiątkę

Jako nawóz do borówki można wykorzystać resztki nie tylko z ogrodu. Świetnie sprawdzą się też te z kuchni, a dokładniej po kawie. Fusy delikatnie zakwaszą ziemię, co wpłynie na lepszy wzrost krzewów, a dodatkowo dostarczy im wiele cennych składników. Wystarczy zalać szklankę fusów (niesłodzonych ani niezalewanych wcześniej mlekiem) 5 litrami wody i zostawić do napęcznienia. Później całość wymieszać i podlać krzewy. Taki zabieg można powtarzać co 2-3 tygodnie. 

Więcej o: