Wsyp na dno śmietnika. Muchy znikną w mig. Pozbędziesz się też brzydkiego zapachu

Wysoka temperatura oraz odpady w kubłach to połączenie, które często wabi uporczywe i irytujące muchy oraz inne insekty. Co zrobić, jeśli problem narasta? Pomoże prosty, domowy trik. Potrzebujesz tylko jednego produktu z kuchni.

Problem z muchami krążącymi nad śmietnikami i składającymi w nich jaja nasila się szczególnie latem. To właśnie wtedy wysoka temperatura sprawia, że wyrzucone resztki jedzenia czy inne odpady znacznie szybciej się psują, a ich nieprzyjemny zapach zwabia insekty. Jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Jak pozbyć się much ze śmietnika? Pomoże produkt z kuchni

Pierwszym krokiem, który ma wyzwolić cię od namolnych much krążących nad śmietnikiem, jest porządne wyczyszczenie kubłów na odpadki. Zrób to zaraz po tym, jak zostaną opróżnione przez służby miejskie. Dokładnie wymyj je na zewnątrz i wewnątrz gorącą wodą oraz płynem do mycia naczyń. Możesz także użyć niezastąpionego octu, który zniweluje brzydki zapach. Następnie poczekaj, aż wyschną. Gdy tak się stanie, na dno każdego z nich wsyp sporą ilość soli kuchennej, która wchłonie ciecze pojawiające się w śmiechach. Mowa głównie o sokach, które puszczają rozkładające się produkty. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nic nie rozleje się po dnie śmietnika, nie zaschnie i nie zacznie śmierdzieć, przywołując tym samym muchy i inne insekty. 

Mieszanka na muchy i brzydkie zapachy. Jest banalnie prosta w przygotowaniu

Do soli możesz dodać także proszek do pieczenia lub sodę oczyszczoną. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się much, ale zniknie także uporczywy i typowy dla śmietników nieprzyjemny zapach. To trik, który warto stosować także w domu. Po prostu do worka na śmieci wsyp trochę soli i sody oczyszczonej, a zapomnisz o przykrej woni.

Domowy spray odstraszający muchy. Zrobisz go z dwóch składników

Innym sposobem na uporczywe muchy w śmietniku jest spryskanie go roztworem wody oraz octu. Szczególną uwagę zachowaj przy krawędzi kontenerów, by na pewno dosięgnęła je mieszanka. Intensywny zapach, tak inny od odpadków, z pewnością zniechęci insekty do żerowania oraz składania jaj w śmieciach. 

Więcej o: