Czego lepiej nie zamawiać w samolocie? Stewardesa stawia sprawę jasno. "Zachorowałam kilka razy"

Stewardesa Kat Kamalani w swoich mediach społecznościowych opublikowała nagranie, w którym wytłumaczyła, czego lepiej unikać na pokładzie samolotu, jeśli chodzi o napoje. Co ciekawe, chodzi o jedne z najpopularniejszych opcji do ugaszania pragnienia.

TikTok jest aktualnie jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie. Obecnie służy do udostępniania wideo i pozwala użytkownikom tworzyć oraz udostępniać krótkie filmy. Dużą popularnością cieszą się profile osób, które dzielą się historiami ze swojego życia, a także praktycznymi poradami. Jedną z nich jest była stewardesa Kat Kalamani, która ujawnia sekrety podróżowania, o których zazwyczaj wiedzą jedynie osoby pracujące na pokładzie samolotu.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czego lepiej nie zamawiać w samolocie? Była stewardesa ostrzega

Kat Kamalani na swoim profilu na TikToku opublikowała filmik, w którym wymieniła rzeczy, których lepiej nie zamawiać na pokładzie samolotu. Kobieta wyjaśniła, dlaczego według niej należy wystrzegać się picia wody, a także kawy i herbaty po wejściu na pokład. Stewardesa tłumaczy, że zbiorniki na wodę nigdy nie są czyszczone, a korzystanie z wody zawartej nich określiła jako "absolutnie obrzydliwe". Kamalani dodatkowo zdradziła, że właśnie z tego powodu również pracownicy obsługujący pasażerów w trakcie lotu bardzo rzadko piją kawę lub herbatę.

Podobnie jest z ekspresem do kawy, który według niej regularnie jest czyszczony jedynie częściowo, a kompleksowo jedynie gdy trafia do naprawy. W sekcji komentarzy wywiązała się dyskusja. Pojawiły się słowa, w których wiele osób podzieliło się również swoimi doświadczeniami.

Dwa razy w ciągu ostatnich dwóch lat nabawiłem się okropnego zatrucia pokarmowego. Nigdy więcej!
Czy to jest legalne?
Nic dziwnego, że podczas ostatniego lotu zachorowałam kilka razy od picia herbaty.
Nie miałem o tym pojęcia!
 

Co można pić w samolocie bez obaw? Zamów napoje tylko w tej formie podania

Była stewardesa z USA w dalszej części nagrania służy radą i przedstawia opcje, które bez obaw o higienę i czystość możemy zamówić w trakcie podróży samolotem. Kat Kamalani zwraca tutaj uwagę na rodzaj pakowania napojów. Według niej najlepsze będą te podawane w puszkach lub fabrycznie zamkniętych butelkach. Jeśli chodzi o ciepłe napoje, które zazwyczaj wymagają użycia wody znajdującej się w zbiorniku, lepiej unikać ich w trakcie lotu. 

Więcej o: