Jak pozbyć się zapachu papierosów z domu? Zaopatrz się w te rośliny. Są piękne i praktyczne

Zapach papierosów jest nie tylko nieprzyjemny, ale także niezdrowy. Co więcej, bardzo szybko wchłania się w większość powierzchni i jest trudny do wytępienia. Jak się go pozbyć z pomocą sprawdzonych, domowych trików?

Zapach papierosów ma to do siebie, że szybko wchłania się w niemal wszystkie tkaniny. Wystarczy chwila, by przesiąknęły nim nie tylko ubrania, ale także zasłony, firanki, pościele, koce, dywany czy nawet kanapy. Nie omija pozostałych mebli, ścian i tapet. Co więcej, bywa wyjątkowo trudny w wytępieniu. Jak się go pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dorota Szelągowska opowiada, jak schudła. Ogłasza: Rzucę palenie!

Jak pozbyć się zapachu papierosów z domu? Postaw na częste porządki

Najbardziej skutecznym, choć męczącym sposobem na pozbycie się smrodu po papierosach jest regularne i bardzo porządne sprzątanie. Mowa o częstym praniu firan, zasłon i pościeli, które dodatkowo wcześniej warto namaczać w wodzie z sodą oczyszczoną lub wybielaczem. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu, ale także spowodowanych dymem papierosowym żółtych plam na tkaninach. Nie zapomnij o czyszczeniu dywanów i innych powierzchni, które szczególnie szybko chłoną zapach, w tym nawet laptopów czy telefonów. Oczywiście ważne jest także systematyczne wietrzenie pokojów. 

Domowy pochłaniacz zapachów. Wykorzystasz go na co dzień

Skutecznym sposobem na pozbycie się papierosowego zapachu jest wykorzystanie domowego pochłaniacza zapachów. Zrobisz go z octu i sody oczyszczonej. Wymieszaj ze sobą oba składniki i przełóż do małego pojemnika, który możesz potem postawić w niewidocznym miejscu. W razie podbramkowych sytuacji, jak impreza z palącymi osobami, wysyp sodę na spodek, zalej octem i połóż w miejscu szczególnie narażonym na dym papierosowy, np. na parapecie czy stole. 

Co jeszcze na zapach papierosów w domu? Zaopatrz się w te rośliny

Z innych, gotowych rozwiązań warto kupić odświeżacze powietrza przeznaczone dla palaczy oraz świeczki antynikotynowe. Są stosunkowo niedrogie oraz skutecznie pomagają pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Jeśli pozwalają na to finanse, możesz zainwestować w porządny oczyszczacz powietrza. Zaopatrz się także w rośliny, które w jakimś stopniu pochłaniają dym z papierosów. Mowa o paprotce, skrzydłokwiecie, aloesie, bluszczu, fikusie czy dracenie. 

Więcej o: