Zalej gorącą wodą i spryskaj sypialnię. Obudzisz się wypoczęta i pełna energii

Jak poprawić jakość snu? Każdy z nas ma swoje wieczorne rytuały, ale okazuje się, że bardzo ważnym elementem podczas zasypiania jest zapach, jaki unosi się w sypialni. Wypróbuj prosty trik, a będziesz wstawać bardziej wyspana.

Sen jest bardzo ważny dla organizmu. Nie tylko poprawia samopoczucie, ale także regeneruje organizm i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Dlatego tak istotne jest, abyśmy dobrze się wysypiali. Okazuje się, że istnieje prosty trik stosowany przez nasze babcie, który poprawi jakość naszego snu. 

Zobacz wideo Wspaniały zapach w kilku postaciach. Co można wyczarować z lawendy?

Jak poprawić jakość snu? Zadbaj o odpowiedni zapach

Przed pójściem spać warto odłożyć urządzenia elektroniczne. Emitują one niebieskie światło, które pobudza mózg i nie sprzyja spokojnemu zaśnięciu. Nie powinnyśmy także spożywać obfitych posiłków ani napojów pobudzających. Warto zadbać także o przewietrzenie mieszkania. Jak się okazuje zapach, jaki unosi się we wnętrzu, ma duży wpływ na jakość naszego snu, dlatego przyda nam się rozmaryn. Ma świetnie właściwości odprężające i pozytywnie wpływa na spokojny sen, a jego zapach ma działanie relaksujące. Przed pójściem spać warto spryskać mieszkanie mgiełką z rozmarynu, a wyśpimy się znacznie lepiej. Wystarczy zalać łyżkę rozmarynu szklanką gorącej wody, parzyć przez kilka minut, a następnie odcedzić. Przelewamy napar do butelki z atomizerem i pryskamy wnętrze sypialni, w tym pościel.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Inne sposoby na polepszenie jakości snu. Przydadzą ci się zioła

W szybszym zaśnięciu pomogą nam także ziołowe napary pite przed snem. Lawenda, melisa, waleriana czy kozłek lekarski mają właściwości nasenne i uspokajające. Są świetnym naturalnym i domowym sposobem na poprawienie jakości naszego snu. Olejki z tych roślin możemy także używać do pryskania pościeli, a ich zapach zadziała na nas odprężająco.

Więcej o: