Wyp這wia造 blond? Unikaj 4 b喚d闚. Zachowasz z這cisty kolor w這s闚 d逝瞠j

Co sprawia, 瞠 w這sy blond blakn? Powinna zwr鏂i szczeg鏊n uwag na piel璕nacj. Jest a 5 popularnych b喚d闚, kt鏎e wi瘯szo嗆 kobiet pope軟ia na co dzie, w efekcie czego pasma staj si wyp這wia貫, a kolor si wyp逝kuje. Jak tego unikn望? Podpowiadamy.

Jest kilka czynników, które wpływają na trwałość koloru. Poza ogólną kondycją włosów duży wpływ mają kosmetyki, jakich używamy do codziennej piel璕nacji, zabiegi stylizacyjne czy też czynniki zewnętrzne. Kilku błędów warto się jednak wystrzegać, jeśli chcemy zachować złocisty odcień pasm na dłużej. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Beata Tadla wstaje o 3 w nocy. Jak dba o cerę?

Co wypłukuje blond? Oto najczęściej popełniane błędy

Jednym z elementów, które wypłukują kolor, jest częste mycie włosów silnymi detergentami. Niewłaściwie dobrane kosmetyki mogą bowiem wysuszać w這sy. Najlepszym wyborem będą środki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji włosów farbowanych. Kolejnym błędem jest mycie włosów gorącą wodą. Rozchylamy w ten sposób łuski włosów, a to naraża pasma na uszkodzenia i utratę koloru. Podobnie wygląda to w przypadku wykonywania częstych stylizacji z użyciem suszarki lub prostownicy. 

Latem powinniśmy dodatkowo uważać na narażanie włosów na nadmiar słońca. W tym okresie dobrze jest wybierać kosmetyki wzbogacone elementami ochrony UV oraz zakrywać włosy pod czapką lub chustą. Zbyt częsty kontakt włosów z chlorowaną wodą również prowadzi do ich wysuszenia, a więc na basen warto zabierać ze sobą czepek. 

Jak dbać o blond włosy? Płukanka dla blondynek z rumianku to strzał w dziesiątkę 

Chcąc zachować kolor jak najdłużej, warto sięgnąć po domowe sposoby. Dla blond pasm doskonałym wyborem będzie płukanka na bazie rumianku. Do jej przygotowania potrzebujemy zaledwie 2 torebki rumianku i odrobinę soku z cytryny. Rumianek gotujemy w 3 szklankach wody około 20 minut. Po tym czasie odstawiamy do wystygnięcia i na koniec dodajemy sok z cytryny. Przelewamy do butelki z atomizerem i stosujemy maksymalnie 3 razy w miesiącu. 

Wi璚ej o: